Szablon malarski – jak używać?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hania007

Czytano: 875 razy | Kategoria: Anglojęzyczne | Ilość słów: 389 | Data: 20.07.14 | 0 komentarzySzablony malarskie są świetnym narzędziem do dekoracji domu. Można nimi ozdobić zarówno ściany jak i przedmioty. Multiplikowane mogą imitować tapetę, być bordiurą dla obrazów lub zdjęć w antyramach. Z ich pomocą szybko zmienimy charakter wnętrza.


Szablon jest praktycznym rozwiązaniem zarówno dla osób chcących odświeżyć wygląd mieszkania jak i dla remontujących dom od podstaw. Na rynku dostępne są różne warianty, znajdziemy szablony jednorazowego użytku, wycięte w folii którą przykleja się do ściany oraz nadające się do wielokrotnego użytku.

 

Przy używaniu szablonów tradycyjnych przyda nam się taśma malarska, ułatwiająca umieszczenie i unieruchomienie szablonu na ścianie, meblu oraz wałek lub gąbka. Jeśli mamy wątpliwości czy malując nie wyjdziemy poza granicę wzoru, można zabezpieczyć miejsce wokół za pomocą gazet, papieru czy folii malarskiej. Do malowania najlepsze są farby arylowe, pamiętajmy, że farba powinna być tak gęsta, żeby nie spływała ze wzoru. Farbę należy nakładać poprzez lekkie przyciskanie wałka lub gąbki, prostopadle do powierzchni. Przed wykonaniem szablonu w docelowym miejscu, warto zrobić próbkę na kartonie.

Do pokoju dziecięcego

Bogata oferta szablonów sprawia, że znajdziemy wiele dziecięcych motywów. Szablony są szczególnie przydatne jeśli dziecku szybko się znudzą namalowane wzory – można je po prostu zamalować i nanieść nowe. Jeśli maluch jest już samodzielny, może warto zachęcić go do pomocy w ozdabianiu własnego pokoju. Wystarczy zabezpieczyć odzież oraz resztę ściany lub mebla. Wspólne malowanie będzie dla dziecka dużą atrakcją, w końcu zazwyczaj zabrania mu się malowania po ścianach.

Szablony – literki

Ciekawą formą szablonów są literki. Możemy ozdobić ścianę naszym ulubionym cytatem lub podpisać drzwi do pokoju każdego z domowników. Praktycznym i przy tym estetycznym rozwiązaniem są też napisy na pudłach w szafie, garderobie lub piwnicy, które pomogą w utrzymaniu porządku.

Jak samemu zrobić szablon?

Jeśli mamy więcej czasu i nie możemy znaleźć odpowiadającego nam wzoru w sklepach, warto samemu spróbować zrobić szablon. Należy wybrać wzór i wydrukować go w odpowiedniej skali. Szablon powinien być wykonany ze sztucznego, nieprzemakającego tworzywa, dosyć sztywnego, ale nie zbyt grubego. Papierowe szablony szybko tracą trwałość, mogą też przepuścić farbę w niechcianym miejscu. Dobrym materiałem jest np. bezbarwny priplak. Pod priplak należy podkleić wzór, za pomocą nożyka introligatorskiego wyciąć interesujący nas motyw i szablon gotowy.
Podpis

Hania007


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.