Łatwość w zakładaniu własnej firmy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: pismak

Czytano: 1048 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 328 | Data: 10.05.12 | 0 komentarzyIm łatwiej jest w danym państwie założyć własną firmę, tym lepiej oceniane są swobody gospodarcze. Pod względem swobód gospodarczych Polska nie znajduje się niestety na wysokich miejscach w światowych rankingach.


Im szybciej można założyć firmę, tym więcej osób na taki krok się decyduje. W Polsce liczba małych i średnich firm jest coraz większa. Z drugiej strony firmę nadal nie jest łatwo założyć.

Musimy w takim przypadku poświęcić sporo czasu na odwiedzenie wielu urzędów. Kolejne ekipy rządowe oraz ustawodawcy starają się tą sytuację zmienić z różnymi skutkami. Na pewno bardzo pozytywnym rozwiązaniem jest CEIDG, czyli system ewidencji jaki pozwala nam na założenie firmy z wykorzystaniem Internetu.

Decydując się na skorzystanie z takiej opcji nie musimy odwiedzać kolejnych urzędów, gdyż wystarczy jeden wniosek. Nowy urząd ma za zadanie przesłanie takiego wniosku za nas do kolejnych urzędów jakie dotychczas musieliśmy odwiedzać sami. Jest to znaczne udogodnienie, zwłaszcza dla osób jakie zamierzają prowadzić własną działalność gospodarczą.

W wielu przypadkach osoby takie nie mają wiedzy o wszystkich potrzebnych do wypełnienia wnioskach. W przypadku skorzystania z internetowego systemu zakładania firmy wszelkie niezbędne dane muszą umieścić w jednym miejscu. Dodatkowo system daje potwierdzenie, że wniosek został przyjęty.

Takie potwierdzenie informuje nas, że wniosek został właściwie wypełniony. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy w zakresie tego, jak wniosek o założenie firmy powinien zostać wypełniony, w sieci znajdziemy wiele porad z jasnymi instrukcjami krok po kroku. W ten sposób bez konieczności ruszania się z domu szybko uporamy się z założeniem naszej firmy.

Można liczyć, że z czasem powstawać będą kolejne możliwości korzystania z systemów elektronicznych w kolejnych urzędach. W ten sposób możliwe będzie znacznie łatwiejsze prowadzenie działalności gospodarczej. Jest to, szczególnie ważne, gdyż w Polsce wiele działań związanych z wypełnianiem niezbędnych dokumentów i wysyłaniem ich do urzędów nadal zajmuje wiele czasu. 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.