Biznes


Podkategorie w tej kategorii:
171: Darmowe programy dla firm - sposób na oszczędność czy ryzyko wliczone w cenę?
Darmowe czy płatne – dylemat każdego właściciela firmy. Ludzka natura skłania nas częściej do korzystania z okazji (w domyśle darmowej), a doświadczenie uczy, że nie zawsze warto. Każdy z nas występuje społecznie w wielu rolach, będąc nierzadko klientem, a innym razem sprzedawcą.

172: Jakie funkcje powinien spełniać audyt informatyczny?
Bardzo wiele firm nie docenia narzędzia, jakim jest wewnętrzny audyt. Z założenia służy do oceny systemu kontroli wewnętrznej, szybko diagnozuje problemy i dostarcza informacji o błędach. Jest bardzo cennym narzędziem, bo jego wyniki można wykorzystać obecnie i w przyszłości.

173: Obieg dokumentów w firmie - rodzaje programów
W każdej firmie generuje się tysiące dokumentów. Na własne potrzeby, na potrzeby urzędów i instytucji. W celach kontroli, archiwizacji, kadrowych, księgowych. Im więcej funkcjonalności procesów, tym więcej papierów. Jak sobie z tym radzić, żeby nie stracić kontroli?

174: Dlaczego lepiej korzystać z gotowych rozwiązań dla firm?
Rzeczywistość polskiego przedsiębiorcy różowa nie jest. Zmaga się z urzędami, gubi w gąszczu przepisów księgowych, walczy o płynność finansową. A mimo tego firm przybywa. Z pewnością argumentem za jest poczucie niezależności. Czasem zdarza się też, że nie ma innego wyjścia.

175: Pod jakim kątem wybrać oprogramowanie dla firm?
Sektor małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, mimo kryzysu, ma się dobrze. Dane za rok 2011 (Soliditet, Grupa Bisnode) pokazują nieznaczny spadek w stosunku do roku 2010, ale i tak liczba zarejestrowanych przedsiębiorstw jest wyższa w stosunku do lat ubiegłych.

176: Jak usprawnić obieg dokumentów w firmie?
Efektywne zarządzanie firmą to nie tylko skuteczny przepływ informacji między poszczególnymi komórkami organizacyjnymi czy dbanie o cykliczne doskonalenie pracowników. To również sprawny obieg dokumentów tradycyjnych, ale przede wszystkim elektronicznych. Jak je usprawnić?

177: Jak zarządzać informacją w firmie?
Płynny i skuteczny przepływ informacji możliwy jest, jeśli spełnionych zostanie kilka warunków. Znajdzie się nadawcą komunikatu, jego odbiorca oraz kanał, których informacja do niego dotrze. Ten podstawowy model komunikacji Claude’a Shannona sprawdza się również, jeśli zastosuje się go w biznesie.

178: Jak badać potrzeby pracowników (dotyczące oprogramowania)?
Mamy czas kryzysu. Wiele firm szuka oszczędności, tnąc koszty na wszelkich możliwych poziomach. Jest to słuszne, ale w aspekcie długofalowym średnio opłacalne. Ratunkiem jest inwestycja w pracowników. Doceniony pracownik nie szuka alternatyw. A dobrze zaopatrzony w pomocne oprogramowanie tym bardziej.

179: Nie zapłacisz ZUS, jeśli nie zarobiłeś
Urząd Skarbowy nie ma prawa żądać uiszczenia składek na ubezpieczenie społeczne, jeśli przedsiębiorca założył działalność gospodarczą, ale nigdy w rzeczywistości jej nie prowadził. Taki wyrok wydał Sąd Najwyższy.

180: Firmy oszczędzają, ale zarabiają
Nawet w ciężkich czasach przedsiębiorstwa potrafią utrzymać grunt pod nogami. Znajdują nabywców, podpisują kontrakty, ciągle zwiększają eksport, a także inwestują.


Strona 18 z 25
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]   [25]  

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.