5 sposobów na zwiększenie efektywności w pracy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 803 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 427 | Data: 25.04.14 | 0 komentarzyEfekty w każdej pracy wydają się być najważniejsze. Dlatego też rozpoczynając pracę warto zastanowić się nad tym jakie działania zastosować, by efekty były najlepsze i by rzeczywiście praca przynosiła odpowiednie skutki.


Wybierając formę swojej pracy wybieramy również sposoby na zwiększenie jej efektywności, wśród których wspomnieć można takie rozwiązania jak:

1. Wybranie najlepszego czasu pracy
Chcąc zwiększyć efektywność swojej pracy powinno się przede wszystkim znaleźć najlepszy czas na jej wykonywanie. Mózg każdego człowieka jest inny, dlatego należy indywidualnie ustalić jakie godziny są dla nas najlepsze. W ten sposób będzie można wykonywać najtrudniejsze zadania właśnie w trakcie czasu, w którym nasz organizm najlepiej sobie radzi. Efekty takiej pracy będą od razu zauważalne a zadania wykonane zostaną lepiej i szybciej.
2. Zarządzanie zadaniami i czasem pracy

Podejmując się jakichkolwiek zadań należy wszystko dobrze zaplanować. W ten sposób można bowiem zbilansować to co jest do wykonania z czasem, który mamy na te zadania oraz własnymi możliwościami. Należy racjonalnie dobierać zadania do czasu jaki mamy na ich wykonanie. Nigdy nie należy przewidywać, że tym razem uda się zrobić więcej niż zazwyczaj w takich przypadkach.
3. Klucz do efektywności – motywacja
Jeśli efekty w pracy są niezadowalające należy zastanowić się nad własną motywacją i tym czy jest ona na odpowiednim poziomie. To właśnie to jak jesteśmy zmotywowani do wykonania pracy w wielu przypadkach decyduje o tym czy w czasie pracy osiągane są odpowiednie efekty. Brak motywacji wpływa bezpośrednio na efekty. Sami musimy wmówić sobie, że dla naszego dobra praca systematyczna będzie lepsza.
4. Współpraca z innymi
Jeśli współpracujemy z innymi osobami musimy zdawać sobie sprawę z tego, że również ich praca wpływa na naszą efektywność. Jeśli w naszych rękach pozostaje dzielenie zadań, które są do wykonania musimy pamiętać, że właśnie od naszej delegacji będzie zależeć efektywność. Pamiętajmy, by zadania przydzielać takim osobom, które wykonają je rzeczywiście na wysokim poziomie. Gdy konieczna będzie osobista poprawa pracy takiej osoby od razu tracimy czas i spada efektywność pracy.
5. Porządek w czasie pracy
Na efektywność wykonywanej pracy wpływają bezpośrednio warunki, w których jest ona wykonywana. Należy więc zawsze pamiętać o tym, by wykonywać pracę w środowisku posprzątanym i przygotowanym do wykonania poszczególnych zadań. Ważna jest również praca w odpowiedniej temperaturze i w pomieszczeniu o odpowiedniej wilgotności powietrza - może się więc okazać, że potrzebny jest i nawilżaczy powietrza, i klimatyzator, np. stąd http://www.profiklima.pl/.

 


Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.