Biznesowe lunche

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 531 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 298 | Data: 13.09.13 | 0 komentarzySpotkania biznesowe stają się coraz ważniejszymi elementami negocjacji biznesowych, czy rozmów dotyczących kontraktów. Plusem takich spotkań jest przede wszystkim bardziej luźna atmosfera, która pozwala na lepsze poznanie osób z jakimi podejmujemy biznesowe rozmowy.


 Zanim udamy się na biznesowe spotkanie musimy między innymi wybrać restaurację w jakiej odbędzie się takie spotkanie. Dobrym rozwiązaniem jest wybór takich restauracji, gdzie możliwa jest swobodna rozmowa. Nie każda restauracja jest w stanie zapewnić nam takie warunki.

Nie bez znaczenia jest również podawane menu, zwłaszcza jeśli spotykamy się z osobami, które nie pochodzą z Polski. Zanim wybierzemy się na biznesowy obiad powinniśmy poznać podstawowe zasady zachowania się przy stole, czy zachowania w stosunku do gości. Jest to, szczególnie ważne, gdy nie mamy jeszcze doświadczenia w organizowaniu takich spotkań. Nie bez znaczenia jest również poznanie różnić kulturowych, gdy spotykamy się z osobami jakie nie pochodzą z naszego kraju. Podczas spotkania musimy skupić uwagę przede wszystkim na gościach. Jest to ważne, gdy to my jesteśmy inicjatorami takiego spotkania. Bardzo ważne jest, by podczas spotkania wyłączyć telefon komórkowy, czy inne urządzenia elektroniczne z jakich na co dzień korzystamy.

Możemy ustawić w telefonie tryb dyskretny, ale nie możemy sobie pozwolić na to, by naszą rozmowę przerwał głośny dzwonek. Wielu gości może to potraktować, jako brak szacunku. Nie powinniśmy również bawić się telefonem komórkowym, urządzeniem mobilnym w trakcie spotkania biznesowego w restauracji. Wszelkie takie zachowania mogą być potraktowane jako brak zaufania do osoby, czy osób z jakimi się spotykamy. Jeśli musimy zadzwonić, czy odebrać jakąś ważną wiadomość możemy to zrobić pod pretekstem wyjścia do łazienki.

Dobrze jest wybrać taką restaurację, której specjalnością jest lunch. W takim przypadku możemy mieć pewność, że restauracja taka zapewni nam odpowiednie warunki podczas spotkania, a jednocześnie będziemy mogli skorzystać z odpowiednio dostosowanego menu. 
Podpis

Lunch Wrocław - szukasz doskonałego Lunchu? Zobacz naszą ofertę!


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.