Błędy, jakie najczęściej popełniają dłużnicy przy kontakcie z windykacją

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 782 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 316 | Data: 13.10.14 | 0 komentarzyKażdemu może przydarzyć się mniejsza bądź większa niewypłacalność. Jeśli się przeciąga, swój finał znajdzie zapewne w dziale windykacji banku bądź zewnętrznej firmie zajmującej się odzyskiwaniem wierzytelności.


Jak zachować się w takiej sytuacji, aby możliwie szybko wyjść z pętli zadłużenia i przede wszystkim ograniczyć dodatkowe koszty?

Przede wszystkim nie unikaj kontaktu. Kiedy w Twojej skrzynce pocztowej pojawi się list będący w istocie wezwaniem do zapłaty nie ignoruj go (chyba, że uznajesz roszczenie za bezzasadne, miej jednak świadomość, iż wtedy najlepiej sprawę skierować od razu do sądu), a odpowiedz kontaktem telefonicznym i ustaleniem terminów spłat. To samo dotyczy sytuacji, gdy to windykator, jako pierwszy zadzwoni do Ciebie.


Kolejną kwestią jest rozmowa z pracownikiem wyznaczonym do odzyskania należności – nie kłam, nie kręć tylko po głębszym zastanowieniu zaproponuj realne kwoty w osiągalnych dla Ciebie terminach. Unikniesz dzięki temu stresów oraz narażania się na dodatkowe koszty.

Agresja oraz wyzwiska w stosunku do windykatorów nie polepszą Twojej sytuacji, ponieważ koniec końców, jeśli nie będziesz z nimi współpracował na drodze polubownej finałem będzie skierowanie sprawy do sądu, co z pewnością nie dość, że wiele Cię będzie kosztować to również raz na zawsze oddali od Ciebie pozytywną historię kredytową, wymaganą w momencie, gdy starasz się o kredyt.

Oczywiście nie oznacza to, że powinieneś pozwolić na brak szacunku do swojej osoby – jako dłużnik masz swoje prawa, a osoba z Tobą rozmawiająca obowiązki. Nie może, więc zakłócać Twojego miru domowego, podawać osobom trzecim informacji o Twoich finansach, a także bezprawnie wchodzić do domu czy zabezpieczać mienie.

Podstawą w kontaktach z bankiem czy firmą windykacyjną są dwie zasady – jeśli roszczenie jest przez Ciebie uważane za nieuprawnione wówczas kieruj sprawę od razu do sądu, jeśli natomiast uznajesz dług zacznij go jak najszybciej spłacać, starając się, aby na jego pokrycie nie były zaciągane kolejne pożyczki.


Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.