Czy opłaca się zakładać firmę w czasach kryzysu?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 800 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 369 | Data: 17.05.14 | 0 komentarzyPrzecząca odpowiedź na pytanie o to, czy zakładanie firmy w czasie kryzysu ma sens, wydaje się jak najbardziej naturalna, mówimy bowiem o szczególnie trudnym momencie. Brak stabilizacji może sprawić, że koszty związane z działalnością firmy okażą się wyższe od oczekiwanych.


Liczyć należy się zaś i z tym, że firma będzie kierowała swoją ofertę do odbiorców, którzy, z przyczyn finansowych, nie będą mogli z niej w pełni korzystać. 

Kłopotliwe może okazać się również zdobycie dodatkowych środków finansowych, kryzys gospodarczy nie zachęca bowiem do inwestowania w przedsięwzięcia, które dopiero się rodzą. Nie mniej skomplikowane jest nawiązywanie współpracy z potencjalnymi partnerami handlowymi, niestabilny rynek nie ułatwia bowiem ich rzetelnej oceny. A jednak okazuje się, że zakładanie firmy w czasie kryzysu ma także swoje plusy, choć osiągnięcie sukcesu w tym szczególnym czasie jest niezwykle trudne.
Tym, co przemawia za inauguracją działalności gospodarczej w czasach kryzysu jest przede wszystkim przekonanie, że żadne załamanie gospodarcze nie trwa wiecznie. Tak bardziej, jak i mniej odległa historia nauczyły nas, że kryzysy pojawiają się i przemijają, a w czasie każdego rodzą się przedsiębiorstwa, które dominują na rynku w momencie, w którym jest on już stabilny. Co więcej, przyjmując odpowiednia strategię w czasie kryzysu można zająć wysoką pozycję na rynku znacznie szybciej niż wówczas, gdy gospodarka znajduje się w fazie rozkwitu. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że kryzys wystawia surową ocenę firmom z branży, którą się interesujemy. To, co można ukryć przed klientami, jest niemożliwe do ukrycia przed prawami rynku, gdy więc dzieje się źle, wiele firm stanowiących potencjalne zagrożenie ma problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Okazuje się zresztą, że w trudnych czasach klienci wykazują się dobrą pamięcią. Jeśli więc przekonamy ich do siebie w momencie kryzysu, najprawdopodobniej nie zapomną o tym i po jego zakończeniu.
Nie oznacza to jednak, że każda firma zakładana w niestabilnych czasach ma szansę na ostateczny sukces. Wiele zależy zarówno od branży, w ramach której działa, jak i od jej właściciela. Bez względu na sytuację gospodarczą nawet najlepszy pomysł na biznes nie zda się na wiele, jeśli zawiedzie jego wykonanie, a w czasie kryzysu zasada ta wyjątkowo szybko znajduje potwierdzenie w praktyce.Podpis

A jeśli założysz firmę, skorzystaj z programu do rachunków.


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.