Czy urzędnicy w ZUSIE I US są tak straszni, jak i malują?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 859 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 404 | Data: 25.04.14 | 0 komentarzyUrzędy Państwowe są przez wiele osób właściwie znienawidzone ze względu na pracujących tam urzędników, którzy mają opinię nerwowych, chamskich i utrudniających załatwienie wszelkich spraw. Łatka taka została przyszyta przede wszystkim urzędnikom Zusu oraz Urzędu skarbowego.


Jak jest w rzeczywistości? Czy rzeczywiście wizyta w tych urzędach wiąże się z traumatycznymi przeżyciami i problemami z załatwieniem jakiekolwiek sprawy?

Przede wszystkim na wszelkie urzędy państwowe należy spojrzeć jako na aparat państwa, który z jednej strony jest potrzebny, z drugiej zaś ma pewne wymagania wobec obywateli w związku z czym jest przez nich nielubiany. Co do urzędników – przyszyta do nich łatka chamskich pochodzi z czasów PRL, kiedy rzeczywiście urzędnik traktował wszystkich petentów jako gorszych w związku z czym załatwienie jakiejkolwiek sprawy wiązało się z trudnościami.

Dzisiejsze czasy są jednak nieco inne i również ludzie się zmienili. Dlatego urzędnicy w Zusie czy US nie są tak straszni jak ich malują ludzie z poprzedniej epoki. Wybierając się do urzędu z dobrym nastawieniem można liczyć na sprawne i pozytywne załatwienie każdej sprawy. Nie można jedynie liczyć na dobre podejście urzędnika samemu przychodząc do urzędu z pretensjami, szczególnie, gdy będą one nieuzasadnione. Podobnie jak we wszystkich innych punktach usługowych również w urzędach możemy spotkać się z gorszym dniem urzędnika w związku z czym okaże się, że załatwienie sprawy będzie niemożliwe. W takim przypadku jednak nie można generalizować i twierdzić, że wszyscy urzędnicy państwowi to osoby, które utrudniają załatwianie wszelkich spraw. Przede wszystkim byłoby to twierdzenie niesprawiedliwe, które jednocześnie godziłoby w uczciwie pracujących i pomagających innym.

Wybierając się do urzędu skarbowego czy zusu przede wszystkim należy spodziewać się problemów z innymi petentami, którzy czekając w kolejce bardzo często wpływają na nerwową sytuacje i powodują, że załatwienie wielu spraw jest niemożliwe. W rzeczywistości jednak wina leży właśnie po ich stronie, nie zaś po stronie urzędników. Warto więc spojrzeć trzeźwo na urzędy i zastanowić się czy rzeczywiście urzędnicy, których spotkaliśmy w życiu byli tak straszni jak się ogólnie o nich mówi. Zazwyczaj okazuje się, że na wielu urzędników, tylko kilku utrudniało załatwienie sprawy i miało złe nastawienie.

Prowadząc firmę, pamiętaj o używaniu programu do rachunków, np. takiego.
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.