Coworking – wynajmij sobie biurko

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 720 razy | Kategoria: E-biznes | Ilość słów: 458 | Data: 31.07.14 | 0 komentarzySamozatrudnienie to forma działalności, która coraz częściej wybierana jest przez młodych Polaków. Pozwala to na samodzielne realizowanie projektów oraz zarządzanie czasem pracy.


W odpowiedzi na zapotrzebowanie freelancerów na przestrzeń biurową, przystosowaną do specyfiki ich pracy powstał coworking, czyli wynajem biurek.

Coworking polega tak naprawdę na wynajmowaniu właśnie niewielkiej przestrzeni biurowej czy wręcz samego biurka, która jest odpowiednio zaaranżowana i przystosowana do potrzeb pracy freelancera. W praktyce oznacza to dzielenie przestrzeni z innymi freelancerami oraz możliwość wyjścia ze swoją pracą z domowych pieleszy.

Open space czyli miejsce spotkań.

Jedną z niewątpliwych zalet coworkingu jest przede wszystkim możliwość spotkania się z innymi osobami, które pracują na podobnych zasadach, tzn. same są sobie szefami. To doskonała sposobność do nawiązania szeregu nowych kontaktów, możliwość do nawiązania współpracy, a także znalezienia inspiracji w projektach i działalności innych wolnych strzelców. Jeśli jednak ktoś jest przyzwyczajony do idealnie sterylnych warunków pracy tzn. do ciszy i spokoju, może mieć pewne trudności z odnalezieniem się w przestrzeni coworkingowej. Takie miejsce spotkań ludzi z różnych branż, pracujących na podobnych zasadach, sprzyja wymianie myśli i poglądów, a co za tym idzie może w następstwie prowadzić do powstania swobodnej i dość głośnej atmosfery.

Profesjonalne miejsce pracy

Wynajęcie dla siebie kawałka przestrzeni niezbędnego do wykonywania codziennych obowiązków służbowych to bardzo dobre posunięcie z wielu powodów. Jest to przede wszystkim bardziej profesjonalne rozwiązanie niż umiejscowienie biura w domu. Ma to niewątpliwy wpływ na kwestię wizerunku i przekłada się na kontakty z klientami. Ponadto posiadanie takiego typowego miejsca pracy, ułatwia i tak bardzo zapracowanym wolnym strzelcom, zachowanie balansu pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Bo przecież jeśli nasze stanowisko pracy jest w miejscu gdzie mieszkamy i odpoczywamy, bardzo trudno jest „wyjść z pracy”. Pozwala też lepiej się zorganizować i skupić na wykonywanych zadaniach – w domu zawsze jest coś do zrobienia, a to dzieci domagają się uwagi, a to trzeba wyprowadzić psa.

Niewątpliwym dodatkowym atutem przemawiającym za taką formą organizacji stanowiska pracy jest ograniczenie obowiązków do wykonania. Każdy kto pracował kiedykolwiek jako freelancer wie jak wiele zabiegów wymaga należyte przystosowanie domowej przestrzeni do potrzeb całodniowej pracy. Ponadto nie musimy martwić się o sprzątanie czy ochronę, ponieważ jest to nam zapewnione przez administratora wynajmowanego przez nas skrawka biura.

Wraca w przestrzeni coworkingowej może być ciekawą alternatywą dla wolnych strzelców, którzy zorganizowali swoje miejsca pracy w domach i mieszkaniach. Coworking oprócz oczywistych zalet jak lepsza organizacja stanowiska pracy czy lepszej organizacji, może dodatkowo pozwolić na nawiązanie nowych kontaktów zawodowych, które zaowocują w przyszłości.

Wirtualne biura znajdziesz np. we Wrocławiu.
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.