Czym jest seo copywriting?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: pismak

Czytano: 404 razy | Kategoria: E-biznes | Ilość słów: 380 | Data: 02.04.12 | 0 komentarzyCzym jest seo copywriting? To szczególnego rodzaju technika pisania tekstów, które prócz informacji, jakie za sobą niosą, powinny spełniać pewne funkcje dla pozycjonowania.


Po pierwsze przekaz takich tekstów powinien być interesujący dla potencjalnego czytelnika. Po drugie, powinien być w ten sposób zredagowany, aby umożliwiał pozycjonowanie strony internetowej. Seo copywriting, to podstawowe narzędzie do tworzenia solidnego SEO zaplecza dla stron czy serwisów internetowych, jak również dla przekazywania treści reklamowych danego produktu czy usługi. Należy tu jednak znaleźć, tak zwany „złoty środek” ponieważ czysto reklamowy tekst, z pewnością nie będzie interesującym.

Seo copywriting, to technika wspierania bardziej złożonego procesu optymalizacji i pozycjonowania. Należy widzieć, że taki wartościowy content, jest bardzo chętnie brany pod uwagę przez wyszukiwarki internetowe. Dlatego właśnie, strony nasycone takimi treściami zajmują wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania. Można powiedzieć, że to taki rodzaj "wynagrodzenia" przez wyszukiwarkę.

Jakie cechy powinien posiadać taki „atrakcyjny” pod kątem SEO tekst?

Przede wszystkim, o czym wspomniane zostało już na samym początku, tekst musi być ciekawy, obiektywny i neutralny. Nie powinien być więc reklamą. Te warunki musi on spełniać dla naturalnego czytelnika. Po drugie, co już jest zabiegiem stosowanym pod wyszukiwarki właśnie, tekst musi posiadać słowa kluczowe. Powinny to być to jednocześnie frazy, na które chcemy zwrócić największa uwagę czytelników. Najczęściej są to nazwy produktów czy usług lub wartości i cechy firmy. Tego rodzaju tekstu muszą być unikalne. To pozwoli ustrzec się przed zjawiskiem duplicate content, które to mogłoby spowodować bardzo poważne konsekwencje. Mowa tu o obniżeniu rankingu naszej strony lub całkowite wykluczenie jej z niego. Absolutnie nie należy więc kopiować treści. Dobry seo copywriter to przede wszystkim kreatywny seo copywriter.

Prócz samych słów kluczowych, ważne są tu znajdujące się pod nimi linki, odsyłające bezpośrednio do stron i podstron pozycjonowanego serwisu, tytuł artykułu, ilość fraz, ilość znaków, czyli długość tekstu. Poza tym tekst musi być bez zarzutu pod względem poprawności językowej. Jego stylistyka, składnia, ortografia i interpunkcja, powinny być na najwyższym poziomie.

Seo copywriting, to kluczowy element internetowego marketingu. Bez tego nie ma mowy o skutecznym pozycjonowaniu stron www, czy budowaniu pozytywnego wizerunku marki w sieci.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.