Jak nie dać się oszukać - popularne metody nabierania

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: b.zalew

Czytano: 613 razy | Kategoria: E-biznes | Ilość słów: 321 | Data: 05.11.14 | 0 komentarzyRozwój techniki i postęp informacji ma też swoja ponurą cenę - nowoczesne narzędzia trafiły w ręce naciągaczy i najzwyklejszych oszustów. Jakie metody stosują na nabicie nas w butelkę?


Spam

Na dzisiejsze czasy jest to metoda niemal antyczna, ale przez wiadomości mejlowe dalej rozprzestrzenia się wiele szkodliwych treści. Ostatnie metody są wyjatkowo bezczelne - naciągacze zdobywają nasze dane i tworzą spersonalizowane wiadomości, które wzywają nas nagłówkami o wezwaniach do zapłaty czy obciążeniach. Uważajmy na takich wyzyskiwaczy - uznanie ich roszczeń tylko ich napędza.

Szczególnie wyczuleni na takie próby muszą być osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Ustawodawca nie zapewnił im takiej ochrony jak klientom indywidualnym, dlatego zawierane niepatrznie umowy (jak choćby w przypadku naciągania na akceptację regulaminu) jest trudniejsze do wzruszenia.

W sieci nie brakuje "sprytnych", którzy korzystając z jawnej bazy przedsiębiorców, biorą ich na cel swojej działalności. Lepiej więc upewnić się, że firma która namawia nas na usługi nie figuruje wśród nieuczciwych praktyków biznesu.

Kradzież kont

Kolejną metodą jest podstawiania fałszywej strony pod adres naszego banku lub innej instytucji finansowej. W ten sposób oszuści nie muszą się przesadnie gimnastykować - sami podajemy im dane, z którymi wiedzą już co uczynić. Dlatego zawsze sprawdzajmy miejsce logowania, a także numery kopiowanych rachunków, ponieważ niektóre robaki potrafią podmienić adres konta na korzystniejszy dla ich twórców.

Uważajmy na logowania w publicznych miejscach, duża ilość takich komputerów jest zainfekowana i stanowi świetną pożywkę dla oszustów.

Fałszywa pomoc

Ostatnia i jedną z bardziej niezrozumiałych metod, jest podszywanie się pod naprawdę potrzebujących pomocy chorych. Nie jest to zjawisko masowe, ale w przeszłości zdarzały się sytuacje, gdy osoba która miała być w poważnych tarapatach zdrowotnych, jedynie udawała taką sytuację. Ciężko wyobrazić sobie coś bardziej szokującego.

O innych przekrętach a także sposobie na uchronienie się przed nimi warto poczytać pod tym linkiem.
Podpis

Bartek Zaleski - ostrożny klient


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.