Sieci afiliacyjne i programy partnerskie - jak to działa, która jest najlepsza?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: drozdziak

Czytano: 505 razy | Kategoria: E-biznes | Ilość słów: 470 | Data: 06.04.14 | 0 komentarzyJak znaleźć reklamy na stronę internetową? To pytanie jakie często stawia sobie osoba prowadząca serwis internetowy. Możliwości zebraliśmy w jednym miejscu, szczególnie skupiając się na sieci afiliacyjnych, czyli na inaczej mówiąc marketingiem performance.


Zacznijmy może od tego czym się zajmują sieci afiliacyjne, partnerskie czy innymi słowy firmy zajmując się performance marketingiem. Otóż są to firmy łączące reklamodawców z wydawcami.  

Reklamodawcy chcą się rozliczać za efekty, tzn. płacić prowizję za sprzedaż produktów (CPS – Cost Per Sale) lub za wypełnienie formularza (CPL – Cost Per Lead), za inną akcję (CPA – Cost Per Action) lub w końcu za przejście na swoją stronę, czyli popularny click (CPC – Cost Per Click)

Wydawcą może zostać każdy kto posiada stronę www, bloga, fanpage, lub w inny sposób może emitowaćreklamy internetowe.

Sieć afiliacyjna udostępnia materiały promocyjne, narzędzia do promocji, dzieli się wiedzą o skutecznej promocji, a także w końcu zlicza i rozlicza się ze wszystkimi współpracującymi podmiotami. Płaci wydawcom i ściąga płatności od reklamodawców.

Brzmi to może skomplikowanie, ale w praktyce oznacza, że wystarczy się zarejestrować w danej sieci afiliacyjnej czy programie partnerskim, aby móc korzystać z możliwości jakie daje.

Proces rejestracji jest dość prosty i podobny w wielu sieciach. Wystarczy podać dane swoje i witryny, loginy hasła etc.

Potem następuje proces weryfikacji przez sieć afiliacyjną witryny. Czyli innymi słowy przejrzenie strony internetowej. Jeśli wszystko jest OK witryna jest zatwierdzana w sieci.Pamiętaj, że jeśli masz witrynę w trakcie rozwoju, masz bazę mailingową, albo chcesz prowadzić działania niestandardowe to poinformuj o tym w dostępy sposób, np. przez maila, lub w formularzu rejestracyjnym.

Po rejestracji i pozytywnej weryfikacji możesz przejrzeć listę programów partnerskich, inaczej kampanii reklamowych, jakie oferuje dana sieć.
Ważne jest nie tylko to za co i w jakiej wysokości pobierane jest wynagrodzenie. Ważne jest też to czy dany program jest zbieżny z profilem twojej strony internetowej. Jeśli masz np. stronę o zwierzętach to kredyty bankowe może niekoniecznie będą kampanią dla ciebie najlepszą.

Po wyborze kampanii, możesz pobrać kody emisyjne reklam dostępnych w danym programie.
Najczęściej jest wiele formatów reklamowych do wyboru, a kody emisyjne można pobierać w różnych formach: html, javascript, kod php, kody tekstowego lub inną metodą.

Sieci afiliacyjnych jest dość dużo.  Działają na różnych platformach, różne mają sposoby rozliczeń w wydawcami. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Oczywiście na początku możesz się czuć zagubiony w tym całym świecie afiliacji. Zobacz więc nasz ranking sieci afiliacyjnych, w którym pomożemy Ci przynajmniej na początku wybrać sieć wg nas najlepszą.  A oprócz tego uporządkowaliśmy pozostałe sieci w kolejności alfabetycznej, podając skrócone informacje o każdej z nich.Zacznij zarabiać na swoich pomysłach, to proste!


Podpis

Robert Drozd
Od 2005 roku zajmuję się afiliacją i programami rozliczanymi w modelu efektywnościowym.
Chętnie się z Wami podzielę swoją wiedzą i dośiwadczeniem.

Zapraszam


Ocena: 5.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.