Trzy kroki do tego, by zostać freelancerem!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 569 razy | Kategoria: E-biznes | Ilość słów: 496 | Data: 27.01.14 | 0 komentarzyJeśli nigdy nie próbowałeś co oznacza praca freelancera, a akurat nie masz innych propozycji pracy być może to właśnie ten czas, by zabrać sprawy w swoje ręce i zacząć zarabiać stricte na swoje konto bankowe, a nie jak do tej pory było być ciągle na garnuszku i łasce szefa.


Praca na „swoim”, czy zawsze się opłaca?

Prawda jest taka, ze bycie freelancerem to niekiedy ciężki orzech do rozgryzienia. Złote góry to rzecz jasna opcja tylko dla tych, którzy albo mają szczęście albo dużo zleceń, a najlepiej jedno i drugie.

Freelancer musi znać się na wielu sprawach, nie zawsze jako specjalista z prawdziwego zdarzenia. Grunt to posiadać wiedzę praktyczną, która da przełożenie na posiadane umiejętności.

 

Zdalna praca, czyli dom biurem, biuro domem

 

Freelancer najczęściej swoje największe dzieła wykonuje w domu. Tam tez śpi, je, mieszka z rodziną. Czy to dobrze? Zapytałby ten, kto nigdy nie doświadczył tego rodzaju pracy? Dla każdego cos innego, odpowiedziałby znawca. Jedni nie widzą problemu w pracy przy kuchennym stole. Stukanie w klawiaturę przy jednoczesnym praniu ręcznym, mieszaniu makaronu czy przewijaniu dziecka.

Innych na sama myśl o tym przechodzą ciarki.

Ale i ta druga osób znalazła na to sposób. Wystarczy skorzystać z usług wirtualnego biura. To tam można wynająć biuro na kilak godzin, spotkać się z klientem, załatwić najważniejsze sprawy by później zaznać choć odrobinę spokoju w domu.

 

Miejsce to jednak nie wszystko. Najważniejsza różnica pomiędzy typową pracą na etacie, a pracą na swoim jest elastyczność godzin pracy, a właściwie dla niektórych totalny chaos w wykonywaniu poszczególnych zadań. Jeśli z natury jesteś bałaganiarzem, masz bałagan w głowie, trudno Ci się skupić i często o czymś zapominasz… lepiej zapomnij o tym, że sam narzucisz sobie odpowiednie tempo wykonywania zleceń. Póki ktoś nad Tobą stoi masz jeszcze kontrolę, sam z pewnością będziesz odkładał wszystko na ostatnią chwilę, na jutro. Aż pewnego dnia, nie będzie już czasu na wywiązanie się z obietnic.

Free to zatem nieco mylne skojarzenie. Uważajmy na nie za każdym razem kiedy kreujemy w swojej głowie portret osoby z tego fachu.

 

Free nie oznacza bez podatków

Niestety nawet freelancer z prawdziwego zdarzenia musi płacić podatki jak każdy obywatel mający podpisaną umowę z szefem jakiejś firmy. Jeśli zleceń jest dużo, a zazwyczaj z czasem ich przybywa, to i faktur oraz rachunków mamy do rozliczenia co raz więcej. Nic zatem dziwnego, że z czasem nie obędzie się bez fachowej obsługi biura rachunkowego czy księgowej. Wiąże się to z kosztami, które raz stanowią podatek dochodowy, dwa koszt prowadzenia księgowości. Weź to koniecznie pod uwagę podczas planowania swojej freelancerskiej kariery.

 

No i wreszcie, czy na tym da się zarobić? Owszem, da się. Ale przygotuj się na różne miesiące. Jedne będą chudsze, jedne bardziej „na wypasie”. Sprawa jest prosta, ile zrobisz tyle dostaniesz, ile czasu poświęcisz, tyle później będziesz miał dla siebie.

Szukasz podobnych wpisów, zobacz tu: http://www.eioba.pl/a/4hos/czas-na-freelancera
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.