Jak wyposażyć dyskotekę?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 1663 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 358 | Data: 22.02.15 | 0 komentarzyAby dyskoteka co weekend skutecznie przyciągała całe rzesze spragnionych zabawy osób, powinna być zorganizowana w sposób atrakcyjny. Pod tym pojęciem kryje się zarówno repertuar muzyczny, jak i oprawa wizualna.


O czym należy pamiętać urządzając dyskotekę?

Nowoczesna dyskoteka powinna spełniać wszelkie panujące dziś standardy. Mowa tu przede wszystkim o ciekawym urządzeniu wnętrza według spójnej linii stylistycznej oraz doborze atrakcyjnego oświetlenia, zapewniającego spektakularne efekty wizualne. Oświetlenie powinno być zróżnicowane, częstokroć zmieniać się oraz współgrać z puszczaną akurat przez DJ-a muzyką. W zasadzie to właśnie aranżacja oświetlenia wpływa na cały klimat, który panuje w dyskotece. W nowoczesnym lokalu tego typu nie może zabraknąć kolorowych świateł podłogowych. Druga kategoria to oczywiście lampy sufitowe. Pamiętajmy o laserach, stroboskopach, barwnych reflektorach oraz źródłach światła rozświetlających ściany, co dodatkowo pozytywnie wpłynie na panującą w dyskotece atmosferę.

Organizując dyskotekę, należy odpowiednio zaplanować całą przestrzeń, wydzielając miejsce, w którym znajdzie się dancefloor, a także bar. Po bokach powinny zaś znaleźć się miejsca do siedzenia, np. kanapy, sofy albo stoliki z krzesłami, w zależności od aranżacji. Dancefloor, czyli miejsce do tańca, nie może być zbyt małe, aby swobodnie mogło pomieścić dużą ilość bawiących się osób. W aranżacji przestrzeni nie może zabraknąć też miejsca na didżejską konsoletę. Jeśli już o muzyce mowa, warto pamiętać, aby nagłośnienie pod względem mocy było dopasowane do wielkości pomieszczenia. Powinna znaleźć się tu wystarczająca ilość kolumn, które należy rozmieścić w takich punktach, aby dźwięk rozchodził się równomiernie po całej sali.

Również organizacja baru w dyskotece ma duże znaczenie. Na pewno nie może on być zbyt niewielki, nie chcemy chyba, aby panował tu ścisk i tłok. Osoby, które chcą kupić sobie coś do picia powinny mieć możliwość swobodnego podejścia do baru, kolejki niczym w sklepach w latach 80-tych są zdecydowanie niewskazane. Długa lada i spora ilość krzeseł barowych, na których można spokojnie spocząć i napić się piwa albo drinka, powinny zagościć w każdej dyskotece.
Podpis

Wyposażając dyskotekę, pamiętaj o sprzęcie: http://www.ledprofi.pl/manufacturer/pioneer


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.