Jaki lokal do powadzenia biznesu?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 575 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 402 | Data: 18.06.12 | 0 komentarzyBiznes biznesowi nierówny, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: jaki lokal jest najlepszy do prowadzenia firmy. Wiele zależy od profilu działalności firmy.


Ale typ przedsiębiorstwa to nie wszystko. Wiele zależy od finansów, bo przecież kupno jak i wynajęcie wiąże się z kosztami. Wybierając lokal trzeba uwzględniać wiele zmiennych. Tak naprawdę nie ma idealnego miejsca. O siedzibę dla biznesu nie muszą martwić się tylko ci przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż przez internet. Wszyscy inni muszą borykać się z tym problemem. Najmniejszy dylemat mają ci, którzy prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze, które nastawione są na drobne usługi lub rzemiosło. Te osoby mogą pracować nawet w domu, jeśli lubią domową atmosferę i nie sprawia im problemu zmotywowanie się do pracy w domowych pieleszach. Z drugiej strony, usługi takie jak krawiectwo czy robienie manicure mogą być lepiej wyeksponowane, jeśli malutki lokalik znajduje się gdzieś na mieście. W ten sposób łatwiej dotrzeć do klienta.

W zupełnie innej sytuacji znajdują się przedsiębiorcy, nastawieni na większy zysk i dużą liczbę klientów. Sklep spożywczy funkcjonuje najlepiej na osiedlu, na którym jest utrudniony dostęp do innych sklepów, szczególnie dużych dyskontów. Natomiast wszelkie punkty usługowe o charakterze finansowym będą częściej odwiedzane jeśli będą odpowiednio wyeksponowane w centrum miasta. Dlatego wszystkie siedziby banków, biura nieruchomości, kancelarie są zlokalizowane blisko centrum. Muszą znajdować się w takim miejscu, aby można było łatwo do nich dotrzeć za pośrednictwem komunikacji miejskiej oraz własnym transportem.

Jeśli firma zajmuje się produkcją to lokalizacja w centrum nie jest konieczna, a wręcz to zły pomysł, bo wynajęcie hali w centrum jest niesamowicie drogie. Poza tym naprawdę duże hale można postawić tylko na obrzeżach miasta. Trzeba wtedy zorientować się, czy dojazd do miejsca pracy nie jest zbyt uciążliwy dla pracowników.

Pozostaje jeszcze problem tego czy nieruchomość kupić, czy wynająć. Kupno to bardzo duży i jednorazowy wydatek, najczęściej nie do udźwignięcia dla początkującego przedsiębiorcy. Na szczęście można zaciągnąć kredyt lub uzyskać dofinansowanie na rozwój firmy. Z kolei wynajem lokalu wrocław nie zawsze jest opłacalny, bo pieniądze oddane właścicielowi nieruchomości nigdy się nie zwrócą. A przecież wynajęcie chociażby niewielkiego lokalu pod pub lub salon kosmetyczny w centrum miasta to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.