Najlepsza siedziba dla firmy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 566 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 487 | Data: 16.04.13 | 0 komentarzyCoraz częściej decydujemy się na ryzyko związane z założeniem własnej działalności gospodarczej. Co bardziej przedsiębiorczy rodacy wiedzą, że prawdziwy sukces to ten, na który sami zapracowaliśmy. Wraz z rozwojem firmy i pojawianiem się nowych pracowników, musimy pomyśleć o jej siedzibie. Jakie podejść do tematu siedziby dla firmy i gdzie najlepiej zarejestrować swój biznes?


Nadal przeważa opinia, że ludzie pracują znacznie wydajniej, wtedy, gdy fizycznie znajdują się w biurze. W domu zawsze znajdzie się coś ciekawszego do roboty, a to zaparzymy sobie herbatę, a to w telewizji lecą wiadomości, zatem zawsze jest coś ważniejszego do wykonania. Krótko mówiąc, be odpowiedniej motywacji, prawdopodobnie nie osiągnie się tak dobrych wyników jak gdyby chodziło się do biura. I tu pojawia się kolejny problem, gdzie szukać biura, przecież nie kupimy od razu ze względu na zbyt wysokie koszty takiej inwestycji, tym bardziej aniżeli nasza firma jest krótko na rynku. Wtedy mamy dwa rozwiązania: pierwsze standardowe, czyli rozdzielenie obowiązków na pracowników i ich indywidualna praca, albo drugie, to wynajem pomieszczenia pod biuro. Jednak najciekawszym i najnowocześniejszym rozwiązaniem, które przeważa nad pozostałymi, jest zdecydowanie się na wirtualne biuro. Jak podejść do tematu biura – jaka droga czeka nas w przypadku tradycyjnego wynajmu biura, a jaka, gdy decydujemy się na biuro wirtualne?

 

Przechadzając się po mieście lub przeglądając Internet, prasę obecnie można natrafić na dziesiątki ogłoszeń dotyczących wynajmu powierzchni biurowych. Ceny są przeróżne, rosną oczywiście wraz ze zmniejszaniem się odległości od centrum miasta, a w centrum potrafią osiągać astronomiczne sumy. Każdy przedsiębiorca chciałby aby jego siedziba znajdowała się w sercu miasta skąd wszędzie jest blisko. Ale jeśli firma jest „młoda” to nie ma potrzeby aby biuro było w centrum. Tak naprawdę jedyne co się w tym wypadku liczy, to żeby biuro po prostu powstało. Można wynająć również niewielkie mieszkanie, na początek wystarczy. Inną opcją jest wynajmowanie tak zwanych boksów w większych biurowcach. W stanach jest to bardzo popularne rozwiązanie, każdy pracownik ma swój boks i cała jego praca odbywa się w tym właśnie miejscu.

 

Najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest dziś korzystanie z usług wirtualnego biura. Dzięki temu, możemy zarejestrować swoja firmę pod prestiżowym adresem – czyli w biurowcu w największych polskich miastach. Poza tym, usługa wirtualnego sekretariatu pozwala na zlecenie wszystkich prac biurowych zewnętrznej firmie, bez obciążającego wynajmu powierzchni biurowej i pełnoetatowych pracowników. Płacimy wówczas wyłącznie za wykonaną pracę, a nie za to, że pracownik codziennie przychodzi do biura i bezproduktywnie odsiedzi kilka obowiązkowych godzin. Wirtualne biuro oferuje profesjonalnych pracowników i dostęp do korespondencji i raportów z przeprowadzonych rozmów – z każdego zakątka ziemi. Wirtualne biura są tanie i pozwalają na prowadzenie mobilnego i nowoczesnego biznesu. Zatem jeśli masz zamiar wynająć biuro dla swojej firmy to już wiesz, że masz wiele opcji, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Jednak o tym, która opcja odpowiada Ci najbardziej musisz zadecydować samodzielnie.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.