Poszukiwanie pracy – dlaczego warto wykonywać zadania assesment center?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 577 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 303 | Data: 02.08.13 | 1 komentarzyPoszukiwanie pracy, to czynność którą zajmuje się bardzo wielu bezrobotnych. Niestety sytuacja na rynku pracy w Polsce nie wygląda zbyt dobrze. Na jedno miejsce pracy przypada bardzo wielu kandydatów, w tym mnóstwo osób, które w ogóle nie nadaje się do wykonywania pracy na danym stanowisku.


W związku z tym firmy wprowadzają wiele różnych metod selekcji, dzięki którym wybierani będą najlepsi pracownicy. Warto zapoznać się z tymi metodami i poczynić odpowiednie przygotowania, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy.

Podstawowym etapem rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna. Chodzi w niej głównie o wrażenie, jakie kandydat pozostawia na pracodawcy. Ważna jest więc prezencja, sposób wysławiania się, a także znajomość branży i firmy, która może zostać wkrótce pracodawcą danej osoby. Do rozmowy kwalifikacyjnej można się przygotować. Warto przypomnieć sobie informacje na temat swojego doświadczenia, przykłady wykonanych zadań itp. Podczas takiej rozmowy można doskonale zareklamować siebie i swoje usługi.

Nowoczesna i skuteczna metoda rekrutacji

Do niedawna rozmowa kwalifikacyjna była finałowym etapem kwalifikacji. Dzisiaj jest to tylko jeden z etapów przesiewu wstępnego, ponieważ coraz więcej firm wprowadza tak zwany assessment center. Jest to szereg zadań teoretycznych i praktycznych, na podstawie których można poznać prawdziwe kwalifikacje danego pracownika. Warto przykładać się do zadań związanych z metodą assessment center. Proces ten jest bowiem przeprowadzany głównie przez firmy szukające profesjonalistów, którym są w stanie zapłacić godziwe pieniądze za wykonaną pracę.

Przygotowanie do wykonywania zadań związanych z assessment center może polegać wyłącznie na przypominaniu i przećwiczeniu czynności wykonywanych podczas pracy. Podczas wykonywania zadań należy po prostu być sobą. Wszelkie nienaturalne zachowania dyskwalifikują danego kandydata, ponieważ widać po nim, że wyuczył się na pamięć pewnych zachowań. Dlatego właśnie pracodawcy nie podają wielu szczegółów dotyczących tej metody rekrutacji.

Jak widać nowoczesna rekrutacja jest świetnym sposobem na pozyskanie dobrych pracowników, a dla bezrobotnych jest to szansa na zdobycie bardzo dobrze płatnej pracy.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.