Materiały do produkcji reklamy wielkoformatowej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 616 razy | Kategoria: Reklama i promocja | Ilość słów: 260 | Data: 04.09.14 | 0 komentarzyDzisiejsza reklama daje wiele możliwości i zadziwia nas na każdym kroku, dzięki swojemu urozmaiceniu i różnorodności. Na każdym kroku spotykamy reklamę – idąc ulicą, oglądając telewizję, słuchając radia, będąc w sklepie.


Współczesna reklama wykorzystuje rozmaite formy i techniki outdorowe, które opierają się na druku wielkoformatowym. Wspaniałe billboardy i citylighty wymagają stosowania odpowiednich nośników, które zapewnią odporność na działanie czynników atmosferycznych i przedłużą żywotność zewnętrznej prezentacji reklamowej. W tym celu jako medium do druku reklamowego używa się tkanin z polichlorkiem winylu.

Odporna tkanina do druku wielkoformatowego może powstać na skutek laminowania lub powlekania. Laminowanie odbywa się poprzez pokrywanie na gorąco włókien poliestrowych masą PVC. Powlekanie polega na pokrywaniu polichlorkiem winylu gotowej tkaniny poliestrowej. W praktyce to drugie rozwiązanie spotyka się znacznie częściej. Głównie ze względu na większą łatwość przeprowadzenia tego procesu oraz możliwość dokładnego dostosowania sposobu powlekania tkaniny do potrzeb.

Powlekane tkaniny do druku wielkoformatowego można ze względu na specyfikę materiału i możliwości stosowania podzielić na cztery główne grupy. Najbardziej popularne są tak zwane frontlity, czyli materiały winylowe przystosowane do jednostronnego druku. Stosuje się je w reklamach świetlanych od przodu. Inną tkaniną banerową są backlity, przeznaczone do oświetlenia od tyłu. Materiał rozprasza światło, nadając reklamie niezwykły charakter. Backlity są idealne do druku solwentowego i sitodruku. Innym rodzajem tkaniny do druku jest mesh. Jest to materiał o strukturze siatki, który przepuszcza powietrze. Takie tkaniny najczęściej służą do wykonywania wielkich reklam przykrywających budynki. Czwartą grupę tkanin reklamowych stanowią balckouty, które nadają się do druku obustronnego. Dzięki niwelacji przenikania światła, obie strony zadruku są czytelne.
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.