Kurs manicure – jak dobrać ten idealny?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: kacperkubiak90

Czytano: 662 razy | Kategoria: Szkolenia | Ilość słów: 329 | Data: 12.02.13 | 0 komentarzyPlanujesz pracę w zawodzie manicurzystki? Jest on dzisiaj coraz popularniejszy, co w dużej mierze wynika z faktu, że kobiety zwracają bardzo dużą uwagę na swoje dłonie, starając się je pielęgnować jak najlepiej.


Do tego do dyspozycji mamy pełną gamę nowoczesnych technologii związanych ze zdobieniem i utwardzaniem i przedłużaniem paznokci. To nie tylko tipsy akrylowe, ale coraz częściej wykonuje się też te żelowe, popularność zyskuje manicure hybrydowy albo japoński. Dlatego też wybierając odpowiedni kurs pedicure, manicure oraz dekorowania paznokci, nigdy nie wolno stawiać na pierwszy lepszy, jeśli liczą się efekty. Jak zatem dobrać idealny kurs manicure, który zaopatrzy we wszystkie informacje i umiejętności?

 

Zastanów się, co chcesz robić

Kursy pielęgnacji i stylizacji paznokci i dłoni wybierane są przez dwa typy klientek. Pierwszy z nich to te, które po prostu chciałyby się czegoś nauczyć tylko dla siebie, aby samej móc wykonywać przepięknym manicure na swoich dłoniach albo dłoniach koleżanek. Dla nich profesjonalny kurs zdobienia paznokci, który ma trwać przez cały semestr, raczej nie będzie dobrym pomysłem, a dodatkowo będzie kosztowny. Lepiej postawić na kursy weekendowe lub wieczorne, podczas których w trakcie kilku spotkań będzie można dowiedzieć się, jak używając dostępnych powszechnie kosmetyków wyczarować na paznokciach wyjątkowe wzorki.

 

Z kolei dla osób, które chcą założyć własny salon lub szukać zatrudnienia, lepszy będzie dłuższy kurs manicure i pedicure, który będzie mógł nauczyć dosłownie wszystkiego. Zazwyczaj to szkolenia, które podzielone są na stopnie. Pierwszy z nich obejmuje podstawowe techniki pielęgnacyjne i dekoracyjne, drugi z kolei często posiada dodatkowo kurs pedicure, prezentuje szczegółową pomoc w przypadku problemów skórnych. Także zawiera on w sobie kurs zdobienia paznokci, żeby można było wyczarować na nich różnymi technikami wyjątkowe malunki.

 

Podsumowując, chcąc pracować jako manicurzystka, nie warto szczędzić pieniędzy na szkolenia i wybierać powinno się tylko te, które mają szerokie programy. Dodatkowo warto zawsze patrzeć na renomę szkoły!
Podpis

Aneta - dyplomowany instruktor stylizacji paznokci, prowadzi kurs stylizacji paznokci


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.