Wirtualne biuro – czy tutaj da się zaoszczędzić?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Justyna

Czytano: 936 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 377 | Data: 16.02.12 | 0 komentarzyWiele firm już na początku swojej działalności spotyka się z problemami finansowymi. Okazuje się, że zlecenia nie napływają w takim tempie, jak powinny, klienci nie płacą faktur w terminie, a rachunki za podstawowe media umożliwiające prowadzenia biznesu są coraz większe.


Nie ma się więc co dziwić, że tak często pojawiają się słowa takie, jak „kryzys”. Czy jednak można mówić o kryzysie w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej? Właściciele firm słowa kryzys nie lubią, zamiast niego używają określenia „zacznij oszczędzać”. Sposobów na oszczędzanie w firmie jest wiele. Od zaopatrywania się w towar u jednego dostawcy, przez oszczędności na rozmowach telefonicznych, wydrukach czy na dostępnie do internetu. Są jednak i tacy, dla których oszczędzanie nie jest wynikiem kryzysu, a przedsiębiorczości.

To właśnie właściciele tych firm korzystają z usług takich, jak wirtualne biuro. Warszawa, Wrocław, Kraków na siedzibę firmy? Oczywiście, nawet, jeśli mieszkasz w małej wsi pod Olsztynem! Wirtualne biuro to usługa, która daje możliwość posiadania prestiżowego adresu firmy, choćby i w centrum dużego miasta. Oprócz tego, otrzymujemy możliwość odbierania i wysyłania korespondencji, odbierania telefonów – wszystko to za comiesięczny, niewielki abonament. Usługa jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą firmę proponując usługi w internecie, jak również dla tych wszystkich, którzy do pracy potrzebują jedynie komputera. Niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Czy na tym da się zaoszczędzić?

Jeśli przyjmiemy, że wynajem niewielkiej powierzchni biurowej w centrum dużego miasta to koszt rzędu 1000-2000 złotych, to tak. Do opłat za wynajem doliczyć trzeba będzie koszty za media – prąd, internet. Tymczasem usługa wirtualnego biura, w zależności od pakietu, to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Do tego jest to rozwiązanie wygodne – nie musimy się martwić dojazdami do pracy, awariami prądu czy internetu – możemy spokojnie prowadzić firmę w domu, a ktoś inny zadba o naszą korespondencję, a nawet kontakty telefoniczne z klientami!

Na wirtualne biuro decyduje się coraz więcej firm, działających przede wszystkim w branży IT. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby z takiej usługi skorzystały również firmy, które nie zajmują się działalnością w internecie, a jednak zależy im na prestiżowym adresie.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.