Wirtualne biuro. W czym mogę pomóc?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 631 razy | Kategoria: Biznes | Ilość słów: 403 | Data: 05.07.12 | 0 komentarzyProwadzenie firmy to nie tylko podpisywanie kolejnych kontraktów, spotkania służbowe i podliczanie zysków. To także zarządzanie biurem, którego utrzymanie jest bardzo kosztowne. Na szczęście istnieje alternatywa dla tradycyjnego biura – wirtualne biuro.


Prowadzenie firmy to nie tylko podpisywanie kolejnych kontraktów, spotkania służbowe i podliczanie zysków. To także zarządzanie biurem, którego utrzymanie jest bardzo kosztowne. Na szczęście istnieje alternatywa dla tradycyjnego biura – wirtualne biuro.

 

Idea wirtualnego biura polega na tym, że nie jest ono przypisane do jednej firmy. Nie musi znajdować się w siedzibie firmy ani nawet w jej pobliżu czy w tym samym mieście. I to jest jego zaletą. Małe firmy, których nie stać na prowadzenie biura (koszty wynajmu lub kupna powierzchni biurowych i utrzymanie pracowników są bardzo wysokie) lub nie potrzebują dostępu do biura w pełnym wymiarze czasowym, mogą korzystać z usług wirtualnego biura. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław i inne duże miasta aż roją się od takich biur.

Jedną z ich zalet jest to, że dają możliwość rejestracji firmy w siedzibie wirtualnego biura. To duża szansa na poprawienie wizerunku dla małych firm, które działają w małych miejscowościach. Rejestrowanie działalności gospodarczej we własnym domu to także niezbyt dobry pomysł, bo część klientów, którzy znajdują informacje w internecie, trafia pod adres domowy. To może być bardzo krępujące, kiedy klient odwiedza właściciela firmy w najmniej oczekiwanym momencie.

Oprócz tego, że pracownicy wirtualnego biura zajmą się wszelkimi formalnościami związanymi z rejestracją firmy, mogą pomóc w prowadzeniu „papierkowej roboty” w znacznie większym stopniu. Najważniejszym i zarazem najtrudniejszym aspektem kierowanie działalnością gospodarczą jest prowadzenie księgowości. Większość małych i średnich firm zleca rozliczanie wszelkich PIT-ów, faktur i rachunków niezależnym księgowym. Po co szukać podwykonawcy, skoro można go mieć właśnie w wirtualnym biurze?

Do usług oferowanych przez wirtualne biura należy także obieranie i wysyłanie korespondencji, prowadzenie rozmów telefonicznych a nawet obsługa kalendarza. Już nie trzeba martwić się o stosy listów przychodzących na adres domowy. Całą korespondencją zajmą się pracownicy biura – przeczytają, posegregują, ważne pisma zeskanują i prześlą na maila, zarchiwizują. Wszysko zależy od tego, jaki pakiet wybierzemy. Można wybrać a przykład tylko prowadzenie korespondencji lub prowadzenie rozmów, albo umawianie na spotkania.

Niektóre wirtualne biura posiadają sale, które można wynająć, aby przyjąć klienta. Czasami zdarzają się także sale konferencyjne.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.