Klimatyzacja w biurze - czy warto?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 1907 razy | Kategoria: Zarządzanie firmą | Ilość słów: 486 | Data: 31.03.15 | 0 komentarzyCzasy dużych, upalnych i dusznych pomieszczeń biurowych przechodzą do lamusa. Pracodawcy stawiając na efektywność swoich pracowników, nie zapewniają już tylko kawałka biura do pracy, ale coraz bardziej komfortowe przestrzenie z przyjazną atmosferą.


Jeszcze do niedawna klimatyzację można było spotkać tylko w wyjątkowo luksusowych firmach, dziś na całe szczęście staje się to przyjemnym standardem, spotykanym nawet w małych osiedlowych sklepikach.

Zalety klimatyzacji w biurze

  • Efektywność pracy – kiedy na dworze jest wyjątkowo upalnie, ciepło również wkrada się do pomieszczeń biurowych. Czym wyższa temperatura otoczenia tym niższa wydajność i koncentracja. Optymalna temperatura w miejscu pracy to około 20oC – 25oC.

  • Zyski z spotkań biznesowych – w niemalże każdej branży spotkania biznesowe są na porządku dziennym. Często dzięki takim spotkaniom firma wygrywa olbrzymie kontrakty. Znacznie łatwiej namówić klienta na przyjęcie naszych warunków współpracy kiedy zadbamy o jego komfort. Nie oszukujmy się nikt kto przebywa w pomieszczeniu, w którym temperatura przekracza trzydzieści stopni nie będzie się koncentrował na rozmowie. Spływający pot z czoła naszych przyszłych klientów na pewno odciągnie ich uwagę od najlepszej nawet prezentacji i oferty.  

  • Duchota – klimatyzacja nie tylko skutecznie obniża temperaturę pomieszczeń. Również oczyszcza powietrze z kurzu, bakterii i pyłu. W nowych biurowcach często okna są szczelnie zamknięte. A ze względu na dużą ilość pięter i wysokość budynku okna się nie otwierają. Gdyby nie dobry system wentylacji i nowe, dobrej jakości klimatyzację duszność w takich pomieszczeniach dla większości ludzi byłaby nie do zniesienia.

 

Wady klimatyzacji w biurze

Właściwie nie ma znaczenie w jakiego typu pomieszczeniach znajduje się klimatyzacja, wada jest tylko jedna. Ze względu na zmiany temperatury pomiędzy klimatyzowanym pomieszczeniem a wysoką temperaturą na zewnątrz można nabawić się przeziębienia i dolegliwości zatok. Jednak czy dotkną nas przykre dolegliwości związane z nagłą zmianą temperatury w dużym stopniu zależy od nas. Jeśli w biurze ustawimy sobie 16oC przy panujących 36oC na dworze katar i ból głowy jest właściwie gwarantowane. Natomiast kiedy zachowamy rozwagę w ustawianiu temperatury z naszymi zatokami nic się nie stanie.

 

Poprawne używanie klimatyzacji

Decydując się na klimatyzację musimy pamiętać o konieczności serwisu. Przy rozważeniu firmy, która zainstaluje w naszym biurze klimatyzację najlepszym rozwiązaniem będzie firma, która ma w swojej ofercie sezonowe przeglądy i w razie awarii serwis zapewniający naprawdę instalacji. Wiele osób popełnia podstawowy błąd i nigdy nie wyłącza klimatyzacji. Przede wszystkim wiąże się to ze sporymi kosztami, ale również z żywotnością instalacji. Zupełnie nie ma potrzeby, aby klimatyzacja chodziła cały czas. Większość urządzeń ma możliwość ustawienia stałych godzin, o których powinny się same włączyć i same wyłączyć.

Za instalacją klimatyzacji nie przemawia tylko obniżenie temperatury. Wiąże się z tym wiele korzyści, a przede wszystkim dobry wizerunek firmy i pracodawcy.
Podpis

Artykuł został przygotowany na podstawie działu http://www.profiklima.pl/klimatyzacja-dla-biura


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.