Dekorowanie ścian w pokoju dziecięcym

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 670 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 368 | Data: 26.04.13 | 0 komentarzyPokoje dziecięce żądzą się swoimi regułami, to co pasuje w pokoju dorosłych nie pasuje w pokoju dziecka i na odwrót. Poza tym dziecko czuje się dobrze w pokoju, który jest dla niego przyjazny.


Zaś przyjazny pokój ma kolorowe, pobudzające wyobraźnię ściany, często także sufit. Jak więc udekorować ścianę dziecka? Dobrym sposobem na malowanie dekoracji na ścianie w pokoju dziecięcym są szablony, nie jest to jednak jedyny sposób.           
           

Jeśli pociecha jest na tyle dużą, można pozwolić jej zadecydować. To w końcu jej pokój, można więc dać jej możliwość wyboru motywu na ścianie. Można np. wymalować na ścianie postaci z ulubionej kreskówki dziecka. Nie musi to być wcale trudne, nie wymaga też ogromnych zdolności plastycznych, bądź wynajmowania fachowców. Owszem, można zatrudnić osobę, która specjalizuje się w artystycznym zdobieniu ścian, ale też najpopularniejsze postaci bajkowe mają już swoje odwzorowanie  w szablonach. Tak np. nie powinno być problemem zamówienie szablonu według którego nawet zupełnie nieuzdolniona plastycznie osoba będzie mogła wymalować na ścianie Smurfy, Scooby Doo, Hannę Montanę czy też innych bohaterów filmów lub bajek.             

Rozwiązanie takie z pewnością spodoba się dziecku, trzeba jednak pamiętać o tym, że milusińscy mają to do siebie, że często zmieniają zdanie i upodobania i często się nudzą i fakt, że w jednym miesiącu kochają one Smurfy, nie oznacza, że za miesiąc nie będą krzywić noskami na Papę Smurfa wymalowanego obok ich łóżka. Alternatywą jest tutaj wymalowanie ścian we wzory neutralne: np. dla chłopca w samochody, a dla dziewczynki w kwiaty, słoneczka itp. motywy.


Warto też pomyśleć o tym, by użyć farb, które są łatwo zmywalne, albo mają właściwości zapobiegające zabrudzeniom. Pokój dziecka należy bowiem do pomieszczeń, które oprócz kuchni i łazienki brudzi się najszybciej. Kto zresztą z rodziców nie zastanawiał się kiedyś co też jego dziecku przyszło do głowy, że postanowiło wymalować pół ściany a artystyczne wzory.           W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju farby, które są nie tylko bezpieczne dla zdrowia dziecka, ale także ułatwiają malowanie dekoracji na ścianie  oraz zapobiegają szybkiemu brudzeniu się ścian, dzięki czemu nie trzeba robić remontu w pokoju dziecka raz na rok.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.