Estetyka i funkcjonalność krzeseł

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 533 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 352 | Data: 25.09.12 | 0 komentarzyKrzesła to element naszej codzienności, do którego zazwyczaj nie przywiązujemy większej wagi, a jest to ważny składnik aranżacji wnętrza, który w zależności od miejsca spełnia różne funkcje – często czysto dekoracyjne.


Estetyka czy funkcjonalność

Niewiele osób zastanawia się, jak wielką rolę w naszym życiu pełnią krzesła. Codziennie na nich siadamy po kilkadziesiąt razy. Nie ma domu, biura, urzędu, w którym nie byłoby ani jednego krzesła. Od wygodnych foteli różni je konstrukcja, pozbawiona podłokietników. Wykonywane są najczęściej z drewna, stali i tworzyw sztucznych. Mogą posiadać miękkie siedzenia i oparcia, wykończone przeróżnymi obiciami. Powinny zapewniać swoim użytkownikom komfort siedzenia, chociaż coraz częściej główny nacisk położony jest na estetykę. Pół biedy, jeśli mówimy o krzesłach w poczekalni gabinetu prezesa, gdzie zazwyczaj nie spędza się dużo czasu. Gorzej, jeśli projektanci, a następnie konsumenci czy pracodawcy nie zwrócą uwagi na wygodę przy kupnie krzesła do pokoju dziecka czy do biura.

Krzesła do pracy coraz częściej posiadają nogę z kółkami, co pozwala na szybkie przemieszczanie się w obrębie biura, są też specjalnie profilowane, by można było na nich długo i wygodnie siedzieć. Posiadają coraz ciekawszy design, który z powodzeniem dopasujemy do każdego rodzaju mebli i wystroju wnętrz. Krzesła dziecięce i młodzieżowe odwołują się kształtem i kolorem do potrzeb młodych ludzi, a siedziska do jadalni czy gabinetu zazwyczaj wyglądają okazalej.

Ciekawe pomysły projektantów

Projektanci prześcigają się w pomysłach na wygląd miejsca do siedzenia, a także mnogość dodatkowych zastosowań krzeseł, foteli oraz stołeczków, które zresztą coraz rzadziej można spotkać w naszych domach. Ponieważ liczy się wygoda, więc oparcie, na którym możemy odciążyć kręgosłup stało się nieodzownym elementem każdego siedziska.

Nowoczesne krzesła stanowią najciekawszy segment rynku. Ich przedziwny wygląd, odbiegający od standardów, które przez lata były utrwalane w naszych głowach, sprawia, że czasem nie wiemy, jak z nich korzystać. Przeznaczone są do wnętrz o szczególnym charakterze, dla osób, które chcą je dekorować w oderwaniu od tradycji.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.