Jak aranżaować, by nie żałować

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 520 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 377 | Data: 10.03.13 | 0 komentarzyAranżację wnętrz należy zawsze przeprowadzać z rozsądkiem. Często musimy rezygnować, z tego co chcemy, na rzecz tego, by wnętrza było nie tylko funkcjonalne, ale też dobrze wyglądało. Oto kilka złotych rad, o których należy pamiętać przy aranżacji wnętrz.


1.Nie za dużo na ścianie i suficie
Pamiętajmy, by ściany wnętrz zawsze były jednolite. Dzięki temu będziemy mogli zastosować we wnętrzu każdy styl i aranżację (warto zauważyć, że zmiana koncepcji zdarza się  bardzo często podczas samego urządzania wnętrz). Dodatkowo, jeśli na ścianach dzieje się zbyt dużo, całkowicie odwróci to uwagę od samego wnętrza. To samo ma miejsce w przypadku sufitu (tak, zdarzają się różnokolorowe sufity). Wszechstronność dozwolona jest za to w pokoju dziecięcym, gdzie dla naszych pociech wielokolorowe elementy  to część dzieciństwa. Pozostałe pomieszczenia niech jednak pozostaną przy stonowanych, jasnych kolorach. W przypadku sufitów pamiętajmy też, by nie zamieszczać zbyt dużo źródeł światła, które w późniejszych etapach życia mogą być coraz mniej używane.


2.Stonowane podłogi
Podobnie jak w punkcie pierwszym, niech nasze podłogi będą monochromatyczne. Panujący na nich umiar zapewni nieograniczone możliwości koncepcyjne i aranżacyjne (także w przyszłości).

4.Trendy nie zawsze w modzie
Czasami może okazać się, że panujące na rynku trendy aranżacji wnętrz nie będą pasowały do naszych mieszkań. Jak to możliwe? Otóż dużo zależy od wielkości pomieszczeń. Czasami lepiej zrezygnować  z danego stylu na rzecz komfortu i użyteczności mieszkania. Nie ma najmniejszego sensu na siłę dostosowywać naszych czterech kątów do gusty ogółu.

5.Nie tylko publicznie
Ze względu na naszą naturę, czasami może wydawać się, że nasze mieszkanie jest również domem naszych przyjaciół. Musimy sobie jednak uzmysłowić, aby mieć miejsce, które będzie naszą (chociażby niewielką powierzchniowo) ostoją. Wydzielmy więc w mieszkaniu miejsce tylko dla nas samych. Głównie jest to sypialnia, do której nikt poza nami nie będzie miał wstępu.

6.Nie dla chomikowania
Chomikowanie to być może największy błąd przy aranżacji wnętrz. Ilu z nas przetrzymuje w pokojach rzeczy, które tylko zagracają wnętrze? No właśnie. Tak naprawdę większości z nich już nigdy nie użyjemy. Niestety trzeba przyznać, że przyczyniają się one do tego, że nasze wnętrze będzie wyglądać jedynie kiczowato.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.