Jak wybierać podłogi do domu?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 545 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 311 | Data: 13.05.13 | 0 komentarzyPodłoga wydaje się elementem wystroju domu, który spełnia funkcję wyłącznie praktyczną. Tymczasem drewniany parkiet stanowi piękną dekorację, która powinna być trwała. Jak wybierać podłogę?


Drewno kojarzy się z materiałem, którym można się cieszyć latami. Stwarza wrażenie przytulności i ciepła. Trendy w dziedzinie wzornictwa podłóg nie zmieniają się tak szybko – solidne, drewniane podłogi zawsze są w modzie, ponieważ idealnie harmonizują się zarówno z wnętrzami klasycznymi, jak i tymi nowoczesnymi. Kupując podłogę, lepiej więc przemyśleć sposób użytkowania podłogi w danym pokoju. W salonie na pewno sprawdzą się podłogi drewniane. Kraków oraz wiele innych miast posiada stare, zabytkowe kamienica, do których stylowe parkiety. Gdy w kącie znajduje się efektowny piec kaflowy, a pod sufitem wisi dekoracyjny żyrandol, trudno nagle zakryć podłogę wykładziną w kropki...

 Drewno potrzebuje konserwacji

Nie należy jednak kierować się wyłącznie estetyką. W kuchni lepiej postawić na komfort. Drewniana podłoga jest piękna, dlatego szkoda, by szybko uległa deformacji i zniszczeniu. Kuchenne pomieszczenie często ulega zabrudzeniu – co chwila się coś wysypuje, wylewa, domownicy szurają krzesłami przy stole. W takim pokoju lepiej położyć kafelki, które będą trwalsze i szybkie w myciu. Drewniana podłoga wymaga bowiem szczególnej pielęgnacji – nie wystarczy zwykłe mycie, co jakiś czas należy zastosować specjalne pasty, które zachowają świeżość drewna. Popularne jest również cyklinowanie parkietu – dzięki temu podłoga wygląda jak nowa.

430_3112619.JPG

 Zabezpieczenie drewnianego parkietu

Wybierając podłogę należy więc przemyśleć wiele kwestii. Warto sprawdzić wykończenie mebli – te, które nie posiadają filcowym podkładek mogą szybko zarysować podłogę. Krzesła, stół czy kanapę lepiej więc zabezpieczyć. W miejscach, w których nietrudno o wilgoć i brud, a więc w przedpokoju warto także zastosować dodatkową ochronę w postaci wycieraczek czy dywaników. Można je odkurzyć lub wyprać, a podłoga pozostanie niezniszczona.
Podpis

Kochająca drewno


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.