Jak wybrać deskę wc?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hania007

Czytano: 631 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 414 | Data: 11.07.14 | 0 komentarzyPozornie wydawać by się mogło, że wszystkie deski toaletowe są takie same. Jednak nie każda deska pasuje do każdej muszli. Przed wybraniem się do sklepu warto zmierzyć toaletę oraz zapoznać się z dostępnymi na rynku materiałami.


Diabeł tkwi w szczegółach

Szerokość deski, długość mierzona od mocowań, oraz rozstaw mocowań to najważniejsze wymiary, które powinniśmy zapamiętać. W razie problemów z wymiarami można zapisać sobie model starej deski lub muszli, co znacznie ułatwi poszukiwania. Rozstaw mocowań to najważniejszy wymiar, śruby zazwyczaj mają możliwość ograniczonej regulacji. Istnieją też deski uniwersalne (uśrednione wymiary, większa regulacja śrub), ale i one nie zawsze pasują do każdej muszli.

Ekonomiczny i praktyczny plastik

Obecnie wybór materiałów z których wykonane są deski jest bardzo duży. Zastanówmy się nad komfortem siedzenia, łatwością utrzymania czystości i trwałością poszczególnych materiałów.

Deski z plastiku miękkiego to najtańsza opcja. Są łatwe w utrzymaniu, nie są zimne w dotyku, mogą mieć nadruk na klapie. Minusem jest to, że łatwo się rysują, a zawiasy są również wykonane z plastiku. Plastik twardy jest bardziej wytrzymały na wszelkie uszkodzenia. Wykonane z niego deski zazwyczaj mają też mocniejsze śruby. Mogą być pokryte specjalną warstwą bakteriobójczą.

Materiały szlachetne

Drewno naturalne, jest trudniejsze w utrzymaniu, ale bardziej wytrzymałe. Nada unikalny charakter łazience bądź toalecie. Może też ciekawie komponować się z łazienkowymi meblami. Deski z drewna prasowanego są równie wytrzymałe. Stal nierdzewna jest najdroższym rozwiązaniem, ale i najbardziej wytrzymałym. Elegancka, łatwa w utrzymaniu. Idealnie pasuje do nowoczesnych lub minimalistycznych wnętrz.

Efekt 3D

Deska z żywicy poliestrowej jest łatwa w utrzymaniu, charakteryzuje się większą wytrzymałością niż te z plastiku miękkiego. Przeźroczystość tego materiału sprawia, że efektownie wyglądają zarówno wtopione w nią przedmioty, jak i płaskie wzory lub nadruki.

Wolnoopadające deski wc

Sprawiają, że deska nie robi hałasu oraz mniej niszczy się podczas zamykania. Jest to też bezpieczniejsze rozwiązanie jeśli w domu są dzieci, uniemożliwia przytrzaśnięcie sobie palców przez malucha.

Podwójne deski

Ułatwiają korzystanie z toalety dzieciom, bo składają się z dwóch części, o różnych wymiarach. W ofercie sklepów znajdziemy też kolorowe deski, wykonane z miękkich materiałów oraz specjalne nakładki ułatwiające maluchom korzystanie z toalety.

 

Szukając idealnego modelu, przede wszystkim pamiętajmy o wymiarach i kształcie pasującym do muszli. Przy okazji warto zwrócić uwagę na to czy nie są dostępne w tym samym wzornictwie akcesoria typu uchwyt do papieru toaletowego.
Podpis

Hania007


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.