Jak zadbać o oświetlenie w domu?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 435 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 346 | Data: 24.05.13 | 0 komentarzyMało kto zwraca uwagę na to, iż wystrój mieszkania uwzględnia również oświetlenie. W końcu spełnia ono nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną. O czym należy pamiętać, kupując lampy do domu? Przede wszystkim o tym, iż oświetlenie w każdym domu powinno być zróżnicowane.


Każde pomieszczenie wymaga innego podejścia. W sypialni, która jest miejscem intymnym powinniśmy zapewnić sobie nie tylko oświetlenie pod sufitem w postaci żyrandolu, ale i lampki nocne. Często czytamy przed snem albo budzimy się w nocy – łatwiej jest zapalić małą lampkę niż wstawać i włączać górne światło... Inne oświetlenie potrzebne jest w salonie. To zazwyczaj większy pokój, który ma być reprezentacyjny, ale i przytulny. Dobrym pomysłem są więc żyrandole Szczecin oferuje naprawdę bogaty wybór, począwszy od tych klasycznych, po nowoczesne lampy, które są energooszczędne. W salonie, w którym znajduje się stół warto umieścić lampę tak, by domownicy lub goście nie jedli po ciemku.

201_2723047.JPG

Oświetlenie ścienne też jest ważne

Co z kuchnią? Tu liczy się precyzja. Nie wystarczy tylko górne oświetlenie Szczecin proponuje wybór lampek, które mocuje się pod szafkami. W ten sposób kuchenny blat jest oświetlony. Gotowanie w niedoświetlonym pomieszczeniu to z pewnością kiepski pomysł – wiele osób lubi też podjadać wieczorem lub w nocy. Ciepłe, dyskretne oświetlenie w kuchni na pewno się więc przyda. Podobne rozwiązania popularne są w łazience, gdzie można wybrać nieco zimniejsze światło. Warto jednak sprawić i takie, które pozwoli na nastrojowa kąpiel w wannie. Nie wolno zapominać także o oświetleniu przy lustrze, które powinno być na tyle silne, by każda pani mogła swobodnie wykonać makijaż. Kolejnym pomieszczeniem, w którym oświetlenie powinno być obecne jest przedpokój. W tym pokoju można trochę zaszaleć i postawić na fantazyjne lampy. Nie muszą być one silne – w końcu to przestrzeń, do której się wchodzi i szybko wychodzi. Jeżeli jednak jest w niej lustro, warto wybrać jakieś dodatkowe lampki ścienne, podobnie jak w przypadku dużej szafy. Obecnie możliwe są rozwiązania, które pozwalają oświetlić wyłącznie wnętrze szafy, co znacznie ułatwia poszukiwania wśród wieszaków i półek.
Podpis

klimatyczna


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.