Każda sypialnia powinna być sypialnią marzeń

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: pismak

Czytano: 596 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 463 | Data: 07.12.11 | 0 komentarzyRomantyczna, zmysłowa, funkcjonalna, tradycyjna, nowoczesna. Każda sypialnia jest inna, ponieważ upodobania ludzi są całkowicie odmienne. Po tym pomieszczeniu jednak, z pewnością uda się rozpoznać, jaki styl preferują jej właściciele.


Sypialnia to przestrzeń dwóch lub jednej osoby. Nie mają do niej wstępu goście, ani nie korzystają z niej inni domownicy. Nie musimy więc wprowadzać tu żadnego rodzaju kompromisów. Ważne, abyśmy stworzyli przestrzeń, w której czuć będziemy się najlepiej, która sprzyjać będzie relaksowi, wypoczynkowi, a także miłosnym uniesieniom.

Rozpocznijmy od sypialni z rodzaju tych tradycyjnych. Czym się one charakteryzują? Z pewnością w takim wnętrzu dominować będą pastelowe kolory i meble z naturalnego drewna. Przeważają tu beże i brązy.

W sypialni powinniśmy postawić na minimalizm. I tu nie należy kojarzyć tej cechy jedynie z nowoczesnymi wnętrzami. Sypialnia przede wszystkim na sprzyjać naszemu wypoczynkowi. Nie powinny się w niej znajdować więc niepotrzebne sprzęty, rozpraszające naszą uwagę. Absolutnie wskazanym jest zrezygnowanie z medialnych sprzętów. Nie wprowadzajmy tu także przedmiotów, które przypominać nam będą o naszej pracy. Jeżeli książki, to tylko i wyłącznie te, które chcemy przeczytać dla odprężenia, a nie które powinniśmy przestudiować.

Najważniejszym elementem każdej sypialni jest oczywiście łóżko, a jeżeli ono, to także pościel, narzuta, poduszki. Wszystkie te elementy powinny współgrać ze sobą i aranżacją całej przestrzeni.

Tradycjonaliści wybiorą tu bawełnianą, miękka i ciepłą pościel, w jasnych barwach, jednolitą lub z delikatnym wzorem.

Całkowitym kontrastem dla opisanego powyżej wnętrza sypialni, będzie nowoczesna przestrzeń młodych małżonków, którzy postawią na skojarzenia z namiętnością i miłością. Tu z pewnością zapanuje czerwień, bordo, kolory pobudzające zmysły. Idealnie współgrają one z eleganckimi, czarnymi meblami. Na łóżku pojawi się satynowa pościel, która podkreśli ogólny charakter takiej sypialni.

Połączeniem tradycji z miłosnymi akcentami będzie sypialnia w romantycznym stylu. Od razu chciało by się widzieć w takim pomieszczeniu olbrzymie łóżko z baldachimem. Dużą rolę odgrywać będą tu właśnie materiały. Tradycyjnie zdobione, w pastelowych kolorach delikatnego różu lub ecru. Takie sypialnie najczęściej mają jednego właściciela i jest nim oczywiście kobieta. W sypialni małżeńskiej, mężczyzna musiałby pójść na duży kompromis, aby dobrze czuć się wśród ozdobnych kokard i bibelotów.

Warto pamiętać o tym, że sypialnia to wnętrze, które dekorujemy przede wszystkim światłem. To jedyne z pomieszczeń w naszym domu, w którym całkowicie możemy zrezygnować z głównego oświetlenia. Doskonale sprawdza się tu karnisze, dające ciepłe i przytłumione światło, które wpływa na nas kojąco i odprężająco.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.