Kolor a tworzenie wizerunku

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 518 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 315 | Data: 30.09.13 | 0 komentarzyKolor jest elementem decydującym, jeżeli chcemy, by nasza instytucja odniosła sukces. Kolorem możemy zarówno przyciągnąć, jak i odstraszyć.W poniższym artykule zastanowimy się nad zastosowaniem kolorów w aranżacji wnętrz poszczególnych budynków, w zależności od ich zastosowania.


 Jeżeli zajmujemy się rozrywką, handlem, usługami komunikacyjnymi oraz reklamowymi, powinniśmy zadbać o to, by w naszym biurze było jak najwięcej odcieni żółtego.

Dzięki temu sprawiamy, że znacznie zwiększa się otwartość i komunikatywność – nie tylko wśród pracowników, ale również naszych potencjalnych klientów. Jeżeli jesteśmy po odpowiednich studiach (na przykład po psychologii, dietetyce) i chcemy otworzyć własny gabinet związany z usługami samorozwojowymi, to powinniśmy użyć w dekoracjach koloru jaskrawo zielonego. Stymuluje on bowiem do działania i do zastanowienia się nad sobą.

Zwykły zielone nadaje się do oznaczenia działalności zdrowotnej czy też ośrodków, zajmujących się hodowlą roślin oraz warzyw. Jest powszechnie wykorzystywany jako dodatek w sklepach ze zdrową żywnością, restauracjach czy na etykietach produktów roślinnych. Nic dziwnego – w końcu to wszystko kojarzy nam się z naturą i takie elementy aranżacji mogą nam tylko pomóc w osiągnięciu dużego sukcesu.

Mówi się też, że błękit stymuluje nasze zdolności umysłowe. Czy jest tak naprawdę? Zauważ, że większość serwisów komputerowych, usług rozwiązywania problemów czy nawet działalność artystyczna jest naznaczona błękitem. Dużo niebieskiego jest nie tylko wewnątrz pracowni komputerowych – na niebiesko często pomalowane są ściany, również błękit jest tłem szyldu, reprezentującego placówkę od zewnątrz. Chcąc stworzyć bardziej poważny biznes, powinieneś użyć w aranżacji dużo granatu.

To kolor dający wrażenie kompetencji – widząc granat, wielu klientów jest skłonnych zaryzykować i zainwestować w nasze usługi. Jakby ściany w gabinecie prezesa były w kolorze zielonym, a nie granatowym, to jego szanse znacznie spadają – nawet przy ogólnych większych kompetencjach.

Jeśli szukasz inspiracji aranżacyjnych zajrzyj tutaj.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.