Kolory dla łazienki

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 580 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 325 | Data: 21.09.13 | 0 komentarzyŁazienka jest najbardziej intymnym miejscem w naszym domu. Właśnie dlatego podczas urządzania mieszkania powinniśmy poświęcić jej sporo uwagi – tak, ażeby była ona dla nas jak najbardziej komfortowym miejscem.


Zalety brania prysznica czy kąpieli są niezliczone – pozwala nam to nie tylko na normalne funkcjonowanie, ale i dobre samopoczucie. Szczególnie dla kobiet jest to miejsce święte – spędzają tam godziny na różnych zabiegach upiększających. Powinny zatem tak zadbać o kolorystykę w tym miejscu, by im się to wszystko kojarzyło jak najlepiej. Kolory łazienki powinny działać na ciebie motywująco – tak, ażebyś chciała działać już po samym przekroczeniu jej progów.

Musisz wziąć pod uwagę, że każda barwa będzie inspirująca w innym stopniu, często do innych czynności. Dobrze zatem dobierz kolor główny! Oczywistym jest, że jeżeli użyjemy koloru czerwonego, bądź jego odcieni – takich jak wiśniowy, szkarłatny czy tez czerwień chińska, to łazienka będzie nas zachęcała do różnych przyjemności związanych z ciałem. Nic dziwnego, że to właśnie czerwony nazywany jest barwą namiętności.

Jeżeli zdecydujesz się na barwę różową, to możesz być pewny, że łazienka będzie robiła wrażenie bardzo urocze i romantyczne. Taki efekt osiągniesz przy zastosowaniu różnych odcieni różowego, nawet takiego, jak śliwkowy. Najbardziej na zmysły działa jednak burgund, nazywany inaczej czerwienią winną lub żurawinową. Już samo przebywanie w takiej łazience, nawet bez towarzystwa może nas mocno pobudzić!

Będąc osoba potrzebującą emocjonalnego wsparcia, samotną, niepewną, możesz pomalować urządzić swoją łazienkę w kolorze brzoskwiniowym. W odzyskaniu równowagi psychicznej pomogą Ci różne odcienie tej barwy, takie jak morela czy łosoś. Potrzebujesz w życiu więcej radości? Spróbuj wystroju żółtego, cytrynowego czy miodowego – te żywe i radosne kolory sprawią, że zaczniesz wreszcie czerpać satysfakcję z życia, a samo przebywanie w łazience napełni Cię nową dawką optymizmu. Bardzo dobrze na zdrowie działają łazienki w kolorze ciemnej zieleni, liściaste, szmaragdowe.

Szukasz inspiracji? Zobacz tu.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.