Konserwacja - sztućce

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 582 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 312 | Data: 02.08.13 | 0 komentarzyWynajem specjalisty do konserwacji sztućców i innych naczyń oraz elementów gospodarstwa domowego nie jest zbyt proste, przynajmniej na początku. Jeśli nie posiadamy jednak ogromnego majątku, którym zarządzamy dla własnej przyjemności, powinniśmy zastanowić się nad zakupem po prostu stosownych specyfików pielęgnujących.


Konserwacja sztućców i naczyń, jeśli te nie są zbyt wymagające i drogie, nie powinna stanowić problemu praktycznie dla nikogo - wystarczy odrobina wprawy, a wszystko się powiedzie.

Bez detergentów!

Konserwując sztućce nie można używać specyfików skrajnie niezdrowych i negatywnych, jeśli chodzi o inne aspekty: niszczących. Warto postawić natomiast na środki jak najbardziej pozytywne, delikatnie usuwające brud i zabezpieczające materiał sztućców i naczyń na długi okres czasu. Takie podejście jest o wiele bardziej odpowiedzialne, niż mycie wszystkich elementów w mydle lub płynie do mycia naczyń. Wiele osób, szczególnie początkujących, popełnia ten błąd, przez co niszczą one drogocenne sztućce i inne przedmioty.

Na co zwracać uwagę
Szukając odpowiednich specyfików do konserwacji sztućców i późniejszego ich przechowywania, warto porozmawiać z osobami starszymi, a najlepiej takimi, które zajmują się sklepami z antykami. Odnaleźć tam można wiele ciekawych informacji także jeśli chodzi o kupno nowych przedmiotów wysokiej jakości, czy też rozpoznawanie jakości posiadanych rzeczy. Aby dbać o sztućce, należy się o nich jak najwięcej dowiedzieć, a nie zawsze jest to bardzo proste - niekiedy trzeba się sporo nagimnastykować, najczęściej zupełnie niepotrzebnie.

Podsumowanie
Wybierając środki pielęgnacyjne i konserwujące do sztućców i innych elementów powinno się korzystać tylko z przetestowanych specyfików, a także używać preparatów dokładnie przeznaczonych do tego właśnie zastosowania. Stosowanie płynu do mycia naczyń albo podobnych detergentów może skończyć się bardzo źle - w ten sposób łatwo popsuć niektóre przedmioty, a przynajmniej mocno je zabrudzić dodatkowo z zewnątrz. A wtedy pojawiają się nowe kłopoty z czyszczeniem, które chyba nikomu się nie przydadzą.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.