Kuchnia połączona z salonem

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 634 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 402 | Data: 16.05.12 | 0 komentarzyKuchnia otwarta na salon staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem architektonicznym. Niektórzy decydują się na nią świadomie, inni nie mają innego wyboru, bo kupują mieszkanie lub dom z takim układem. Jakie są korzyści a jakie niedogodności?


Niekwestionowaną korzyścią z posiadania kuchni połączonej z salonem jest to, że pomieszczenie wydaje się większe. Otwarta przestrzeń wygląda bardziej nowocześnie i nie powoduje wrażenia, że mieszkanie to ciasna klitka. Często łączy się pokój z aneksem kuchennym w niewielkich kawalerkach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Wtedy rezygnuje się z dużego stołu lub blatu na rzecz małego stolika lub stolika składanego, którego przymocowuje się do ściany.

Duże kuchnie można świetnie urządzić poprzez wstawienie wyspy lub półwyspu oddzielającego przestrzeń kuchenną od salonu. Wyspa ma wiele zalet – to dodatkowe miejsce na przygotowywanie posiłków oraz przechowywanie naczyń. Do wyspy można podłączyć bieżącą wodę i odpływ oraz zlew, wtedy wyspa będzie miejscem do zmywanie naczyń. Jednak trzeba liczyć się z tym, że stos brudnych naczyń będzie widoczny w salonie, więc trzeba dbać o czystość i porządek bardziej niż w przypadku posiadania kuchni zamkniętej.

Brak ściany między kuchnią a salonem to problem dla tych, którzy lubią bardzo dużo gotować. Zapach smażonych ryb lub mięsa, pieczenie mięs i tym podobne czynności to zapach roznoszący się po całym mieszkaniu. Oczywiście, można zainstalować okap pochłaniający zapachy i otwierać okno, ale to nie zapewni braku przykrych zapachów poza kuchnią.

Niektóre gospodynie nie wyobrażają sobie, żeby nie mogły zamknąć się w kuchni i tam w spokoju dokonywać gastronomicznych cudów. Mówi się, że kuchnia to serce domu – niektórzy właśnie tutaj lubią spędzać czas na porannym piciu kawy lub przyjmować bliską osobę filiżanką herbaty.

Z drugiej strony, długie godziny spędzone na przygotowywaniu posiłków dla całej rodziny może uprzyjemnić oglądanie telewizji, co jest możliwe dzięki otwarciu kuchni na salon, w którym znajduje się telewizor.

Złotym środkiem jest zastosowanie ściany przesuwanej lub przynajmniej przesuwanych dużych drzwi. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dowolnie aranżować przestrzeń. Jeszcze jedną rzeczą, o której powinno pamiętać się w przypadku urządzania otwartej kuchni jest to, że musi ona współgrać z salonem. Nie ma mowy o łączeniu stylów, na przykład nowoczesny pokój i rustykalna kuchnia. Aranżacje muszą dobrze komponować się, bez żadnych zgrzytów.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.