Małe mieszkanie też może być fajne!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 518 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 314 | Data: 29.05.13 | 0 komentarzyMieszkanie w blokach ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim – metraż jest ograniczony. W domku jednorodzinnym można zaszaleć – duże pokoje, własny ogród, strych i garaż pozwalają na komfortowe życie. W mieszkaniu jest to trudniejsze, co nie znaczy, że zawsze musi być ciasno. Warto optycznie powiększyć wnętrze!


Przede wszystkim warto wybrać jasne barwy – zarówno dla mebli, jak i dla ścian. Mały, niski pokój pomalowany w ciemnym kolorze będzie nie tylko depresyjny, ale i przytłaczający, dlatego lepiej każde pomieszczenie rozjaśnić. Gdy na ścianie pojawią się dodatkowo lustra – pokój optycznie wyda się bardziej przestrzenny. Odbijanie świateł i lustrzana zabawa z przestrzenią sprawdza się zwłaszcza w przedpokoju, gdzie lustro pełni dodatkowo praktyczną funkcję. Warto je doświetlać – ciemne pomieszczenia zawsze robią gorsze wrażenie. Lampa pod sufitem nie wystarczy – poleca się dodatkowe oświetlenie boczne.

430_3135956_1.JPG

 Proste sposoby

Rozwiązaniem, które się sprawdza jest również wybranie mebli na wymiar – meble Radomsko pozwalają na oszczędność cennego metrażu, ponieważ są idealnie dopasowane do rozmiarów danego pokoju. W ten spokój można zapełnić każdy kąt czy wnękę. Zamiast dużej szafy, która zdominuje pokój, lepiej jest zabudować wnękę, z którą i tak zazwyczaj nic się nie robi. Zasadą, której należy przestrzegać w małych mieszkaniach jest również pilnowanie tego, by pokoje nie były zagracone. Nie chodzi o całkowity minimalizm (w końcu to dodatki sprawiają, iż dane wnętrze wydaje się przytulne), ale oto by niepotrzebne sprzęty i bibeloty nie zagracały przestrzeni. Potykanie się codziennie deskę do prasowania nie jest wygodne – lepiej więc znaleźć dla niej schowek. Obecnie modnym trendem są pudełka i kosze, w których można przechowywać drobiazgi. Wyglądają estetycznie i pozwalają utrzymać porządek w mieszkaniu. Jeśli jeden pokój ma spełniać podwójną funkcję, jak często dzieje się w przypadku salonów i sypialni lub gabinetów w jednym, warto myśleć kreatywnie. Zwykły regał z książkami może pomóc w odzieleniu przestrzeni do pracy od tej, w której się wypoczywa.
Podpis

Pani domu


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.