Oświetlenie a kształt pomieszczenia

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 569 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 328 | Data: 21.09.13 | 0 komentarzyCo jest najważniejszym elementem wystroju wnętrz? Jest to oświetlenie – pełni ono aż dwie różne role. Z jednej strony, oczywistej, jest to praktyczne – w końcu bez światła bardzo ciężko byłoby nam funkcjonować.


Z drugiej jednak musimy brać uwagę walory dekoracyjne – odpowiednio dobrane światło może wiele zmienić. Nie chodzi tylko o wygląd, ale o proporcję – światło może bowiem zarówno powiększyć, jak i pomniejszyć pomieszczenie. Chodzi jednak o to, by dobrać dobre lampy , a ich dobór powinien opierać się na kilku podstawowych zasadach.

Głównie powinniśmy patrzeć na wielkość oraz wyposażenie pokoju. Właśnie do tego powinniśmy dobrać liczbę, wzornictwo oraz rozmieszczenie lamp. Oświetlenie musi być zrobione tak, by wykonywanie czynności w danym pokoju było dla nas jak najwygodniejsze. Zupełnie czego innego potrzebujemy bowiem w biurze, w którym musimy ślęczeć nad papierami, a jeszcze innego wtedy, kiedy jest to jadalnia.

Dobrze dobrane oświetlenie jest bardzo dobrym sposobem na osiągnięcie miłego samopoczucia oraz korzystnego nastroju. Chcesz powiększyć pokój, ukryć jego pewne mankamenty? Wystarczy, jeżeli światło z lamp skierujemy na sufit bądź na niektóre fragmenty dekoracji. Ściany można podzielić również pionowo dzięki użyciu kolumn i filarów, na których zamontujemy właśnie oświetlenie pionowe. Inna sytuacja: chcemy sprawić, by nasz pokój był bardziej poszerzony.

Wtedy to światło, które jest bardziej intensywne, należy skierować na ściany najdłuższe w całym zestawieniu. W tym celu doskonałe do użycia są reflektory oraz kinkiety. Produktem ubocznym takiego postepowania może być bardzo ciekawy klimat – trzeba przyznać, iż takie skutki przypadkowe lubi chyba każdy z nas. Niektóre osoby, chcąc powiększyć mieszkanie umieszczają w ukrytych wnękach czy też przy obrazach lub półkach źródła światła. Najważniejszą rzeczą jest to, by uniknąć wrażenia ciężkości, jakie może powstać przy złym doborze oświetlenia. Może nam się to udać dzięki użyciu lamp z przezroczystego szkła.

Inne, ciekawe porady znajdziesz także tu.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.