Oświetlenie w naszym domu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 633 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 302 | Data: 26.09.12 | 0 komentarzyWystrój domu, czy mieszkania dużo mówi o stylu życia, charakterze i guście jego właścicieli. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że każdy mebel, zasłonka i lampka nocna zdradzają ich indywidualne podejście do świata. Wchodząc do czyjegoś domu, możemy wywnioskować czy dba o przyrodę oraz poznać jego status materialny.


Aby ukryć wiele naszych przypadłości lub też wyróżnić się na tle innych ludzi, prosimy o pomoc architektów wnętrz, którzy dostosowują poszczególne pomieszczenia do naszych potrzeb i wymogów. W zależności od gustu i preferowanego stylu zadbają o każdy szczegół zarówno salonu klasycznego, jak i nowoczesnego. W każdym przypadku dużą rolę będą odgrywały dodatki.

Najważniejszym elementem wystroju, który sprawia, że pomieszczenia uzyskują odpowiedni klimat, jest dobrze dobrane oświetlenie. Wiele osób podziwia ozdobne i elegancko prezentujące się lampy witrażowe, boi się jednak kontrastu, jaki mogą stanowić w stosunku do określonego wnętrza. Producenci tego typu lamp komponują coraz ciekawsze modele, by mogły nadawać charakter przeróżnym stylom urządzania domu i relaksować swoim ciepłym, wyjątkowym światłem.

Witraże a lampy witrażowe

Sztuka tworzenia witraży ma wielowiekową historię i jest przykładem tradycyjnego rzemiosła artystycznego. Witraże spotykamy w kościołach, ale także w eleganckich i dostojnych wnętrzach. Natomiast lampy witrażowe mogą mieć zupełnie nowoczesny charakter, i z powodzeniem ozdabiać wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym. Należy jednak pamiętać, że nadmiar tego typu ozdób może wpływać niekorzystnie na całość wystroju, nie wolno więc przesadzać z ich ilością, mnogością wzorów i kolorów. Umiar w aranżacji wnętrz domowych jest jak najbardziej wskazany. Wracając po pracy do domu potrzebny jest nam spokój i wyciszenie, aby móc się skutecznie zrelaksować, a kontrastowe mocne barwy mogą w tym przeszkadzać.

Wybierając oświetlenie do naszego domu, trzeba się skoncentrować na podstawowych funkcjach, jakie ma spełniać we wnętrzu, a dopiero później kierować się estetyką wykonania oraz stylistyką lamp.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.