Oświetlenie w pracy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 621 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 355 | Data: 21.09.13 | 0 komentarzyCzy wiesz, że to właśnie w pracy oświetlenie będzie jedną z najważniejszych rzeczy, gwarantujących Ci nie tylko komfort, ale i większą wydajność?Sam się zastanów.


 Praca to miejsce, w którym spędzasz większość swojego czasu za dnia. Jeżeli jednak aranżacja będzie nieodpowiednia, zaczniesz się szybciej męczyć – wykonanie poszczególnych czynności będzie zajmowało Ci o wiele więcej czasu, a wada wzroku jeszcze się powiększy.

Pojawią się pewne dolegliwości, umiejętność koncentracji się zmniejszy. Wszystko to, to negatywne konsekwencje braku dobrego oświetlenia. Jak zatem zrobić to w taki sposób, by być jak najlepszym, a przy okazji najzdrowszym pracownikiem? Przede wszystkim zacznij doceniać naturalne światło słoneczne. Biurko powinno być ustawione prostopadle do okna – tak, byśmy mogli korzystać z promieni słonecznych, które jednocześnie nie będą nas oślepiać.

Słońce pod żadnym pozorem nie powinno znajdować się ani przed komputerem, ani za nim – jest to jedna z najbardziej istotnych rzeczy, jeżeli chodzi o pracę biurową, którą zwyczajowo wykonuje się właśnie przy komputerze. Co jednak, kiedy kończą się miłe, przyjemne i słoneczne dni, a za oknem pojawia się jesienna szaruga?

Wtedy nieodzowne okażą się właśnie lampy i sztuczne światło. Możemy je stosować z powodzeniem, ale tylko wtedy kiedy umieścimy je zgodnie z pewnymi zasadami. Bardzo ważne jest to, by światło rozchodziło się po pokoju równomiernie – dlatego też wiele osób umieszcza światła na suficie. Mogą być to lampy wiszące, plafony, halogeny. Najważniejsze w tym jest to, by światło sztuczne miało właściwości jak najbardziej zbliżone do dziennego, naturalnego.

Żarówki w pokojach, w których pracujemy, powinny mieć światło o barwie chłodniejszej niż te, których używamy w pokojach. Można do tego użyć nieprzezroczystych abażurów – dzięki nim światło jest mniej intensywne i bardziej przyjazne dla naszych oczu. Równocześnie wspomaga ono nasza koncentrację uwagi. Wyjątkowo troskliwy pracodawca może zainwestować w lampy, które można przyciemnić i dowolnie regulować natężenie światła – tak, by było optymalne dla pracowników.

Inne cenne porady także tutaj.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.