Pielęgnacja drewnianieanej podłogi

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 531 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 320 | Data: 29.05.13 | 0 komentarzyDrewno to piękny i wdzięczny materiał. Sprawia, że wnętrza nabiera elegancji i przytulności. Aby wyglądało nienagannie przez długi czas, należy jednak o nie dbać i regularnie pielęgnować. Jak?


Przede wszystkim parkiet musi być pokryty warstwą ochronną. W ten sposób drewno będzie zabepieczone na przykład przed wodą. Mycie parkietu wodą z detergentem jest możliwe jeśli pogloga została pokryta lakierem woododopronym. Tak naprawdę parkiet kraków lepiej pastować niż myć – drewno nie lubi bowiem wilgoci. Z tego też względu warto przemyśleć, jakie podłogi wybrac do jakiego pomieszczenia w domu. W kuchni, gdzie nietrudno o zabrudzenia, lepiej się sprawdzają kafelki czy wykładzina, którą można szybko umyć. Podobnie w łazience, gdzie panuje wilgoć, nie powinno się kłaść podłogi drewnianej. Szybko się zdeformuje i zniszczy.

 Należy dbać

Zagrożeniem dla podłogi drewnianej są domowe zwierzaki – pazurki psa mogą ją widocznie porysować. Lepiej wieć pilnować higieny zwierzaków. Aby podłoga długo cieszyła oko warto także zabezpieczyć meble. Każdą nogę od mebla lepiej pokryć filcową nakładką – w ten sposób podczas przesuwania kanapy czy krzeseł, na podłodze nie zostaną brzydkie ślady. Jeżeli jednak na parkiecie pojawią się czarne smugi, które często są efektem gumowego obuwia, lepiej zmyć je szmatką nasączoną w terpentynie. Lepiej nie sięgać po silną chemię, którą można umyć zwykłą podłogę – w ten sposób można podłogę zniszczyć, a na pewno spowodować odpryskiwanie lakieru.

704_3487662.JPG

Czym czyścić parkiet?

Każdy rodzaj podłogi drewniane kraków wymaga odpowiedniego preparatu, o czym warto pamiętać. W miejscach szczególnie narażonych na ubrudzenie, lepiej położyć chodnik czy dywanik – w ten sposób podłogi nie trzeba będzie codzinnie myć. Zupeły brak wilgtoności w pomieszczeniu również nie jest wskazany – z tego względu poleca się porządnie wietrzyć mieszkanie – przesuszone powietrze powoduje bowiem otwieranie się w podłodze szczelin. Tak, gdzie brak wentylacji, może pojawić się pleśń i grzyby, które są szkodliwe dla zdrowia.
Podpis

Drewniana laleczka


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.