Po co nam pompy odwadniające?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 719 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 347 | Data: 13.02.13 | 0 komentarzyUrządzenia te najczęściej kojarzą nam się z wydobywaniem ścieków. Jednak pompy odwadniające mogą nam się przydać w najmniej oczekiwanym momencie.


Bardzo często bowiem tego typu urządzenia używane są przez straż pożarną podczas na przykład akcji w trakcie powodzi lub zalania jakiegoś terenu. Wówczas za pomocą takich urządzeń wypompowuje się na przykład wodę z domów lub piwnic. Pompy wydają się wówczas niezastąpione. W zależności od tego jaki rodzaj cieczy będzie wypompowywany to natrafić można na różne rodzaje tych urządzeń. Istnieją pompy zanurzeniowe oraz nawierzchniowe, pompy samozasysające oraz standardowe.

Pompy odwadniające standardowe przeznaczone są przede wszystkim do domowego użytku. Najlepiej sprawdzają się one przy lekkich podtopieniach piwnic lub w przypadku kiedy mamy dom na mokrym terenie i woda wydostaje się przez ziemię do piwnicy. Pompy standardowe nie są bowiem skomplikowane w użytku. Nie zajmują także dużo miejsca, więc ich przechowywanie nie będzie problemem. Warto także wybrać pompę odwadniającą zanurzeniową. Tego typu pompy pracują zdecydowanie ciszej od pomp nawierzchniowych. Łatwo jest je uruchomić. Są także bardziej trwałe niż pompy nawierzchniowe. Wiedzą o tym użytkownicy tego typu urządzeń, dlatego też częściej wybierają oni pompy zanurzeniowe.


Przy zakupie pompy odwadniającej warto zwrócić uwagę na to jakie zanieczyszczenia będzie ona musiała usuwać. Jeśli pompa będzie musiała opróżniać szambo to powinniśmy zdecydowanie wybrać pompę zanurzeniową. Pompa przeznaczona do czyszczenia szamba powinna również mieć wirniki samo oczyszczające. Ważne jest także aby była ona przystosowana do tego typu pracy i miała średnicę przynajmniej dwóch centymetrów. Jeśli pompa, którą planujemy kupić będzie musiała usuwać drobne zanieczyszczenia to nie musi być ona aż tak szeroka. W tym przypadku wystarczy pięć centymetrów.

Oczywiście nie każdy musi znać się na pompach odwadniających. Jeśli nie jesteśmy pewni jaką pompę powinniśmy kupić to należy powiedzieć o tym sprzedawcy. Z pewnością zapyta on wówczas o to do jakich czynności będzie ona wykorzystywana i doradzi nam w sprawie zakupu.Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.