Powodzenie zależy od koloru

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 587 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 334 | Data: 22.09.13 | 0 komentarzyCzy wiesz, że w zależności od barwy, jakiej użyjesz podczas aranżacji wnętrz w swoim przedsiębiorstwie, taki odniesiesz sukces? Różne badania dowiodły, że poszczególne barwy odpowiadają skojarzeniom i bardzo wpływają na autentyczność.


Nikt nie zainwestuje w samochód z salonu o różowych ścianach, jeżeli jednak będą granatowe – to czemu nie? Zastanów się nad tym podczas urządzania własnego biznesu. Przykładowo, prowadząc terapię grupową, której celem jest danie wsparcia emocjonalnego, rozbudzenie wrażliwości na potrzeby własne oraz innych, powinieneś zadbać o to, by jak najwięcej elementów miało odcienie wrzosu czy fioletu.

Są to bowiem kolory uduchowienia, zachęcają do posługiwania się intuicją oraz do myślenia. Gdzie możemy zastosować brąz, kolor tak kojarzący nam się z naturą? Sprawdza się on w usługach, których celem jest pomoc ludziom. A zatem jeżeli posiadasz firmę produkująca artykuły związane z bezpieczeństwem, niezbędne do przeżycia bądź do zaspokojenia podstawowych potrzeb, to zainwestuj w dekoracje związane z brązem. Jak jednak jest z czernią?

Wydawałoby się, że ciężko się reklamować tak mrocznym kolorem. Tymczasem doskonale sprawdza się on wówczas, jeżeli chcemy, by nasze pomieszczenia wywoływały aurę autorytetu. Czerń jest bardzo popularna wśród usług ubezpieczeniowych i zapewniających bezpieczeństwo. Mając dużo czerni w swoim gabinecie szybko zdystansujesz się od klienta, będziesz sprawiał wrażenie osoby surowej, ale i solidnej.

Zupełnie inaczej wygląda kwestia bieli – jej zbyt duże użycie sprawi, że dane pomieszczenie będzie nam się kojarzyło z aseptyką, samotnością. Nic dziwnego, że bieli jest tak wiele w szpitalach, aptekach, pracowniach medycznych – dzięki temu pacjenci ufają, że niczym się tam nie zarażą oraz, że będą mogli zdobyć leki potrzebne dla utrzymania zdrowia. Na samym końcu… kwestia honoru! Jesteś prawnikiem i chcesz stworzyć wizerunek wartościowy i honorowy? Umieść w swojej kancelarii jak najwięcej ozdób oraz elementów srebrnych. Wrażenie bogactwa uzyskasz w sposób podobny, używając złotego.

Jeśli zastanawiasz się nad aranżacją wnętrz zobacz tutaj.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.