Sposoby na usuwanie sierści w domu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hania007

Czytano: 752 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 356 | Data: 10.06.14 | 0 komentarzyZdecydowana większość osób, które posiadają psy lub koty, zna ten problem – wszechobecna sierść. Nawet najlepiej wyszkolony pies nie jest gwarancją, że jego sierść nie znajdzie się na naszych kanapach, poduszkach czy stołach. Kłopot nasila się zwłaszcza w czasie intensywnego linienia zwierząt –przed i po zimie.


Nie ma idealnego sposobu, który rozwiąże nasz problem raz na zawsze. Czworonożni domownicy gubią bowiem sierść przez cały rok, choć nie tak intensywnie, jak we wspomnianym wyżej czasie. Decydując się na zwierzę, trzeba więc być gotowym na ciągła walkę ze znajdującym się na podłodze i w powietrzu futrem. Na szczęście są sposoby, aby ograniczyć jego ilość w naszym mieszkaniu.

Sprzątanie

To podstawa. Jeżeli nasz czworonóg gubi sierść, najważniejszą czynnością w naszym domu powinno być odkurzanie. W ten sposób pozbędziemy się nie tylko większości sierści, ale także kurzu i pachu naniesionego do domu przez zwierzaka. Metodą wspomagającą odkurzanie może być specjalna szczotka antystatyczna do zamiatania sierści bądź jej zbierania z dywanów, koców itp. tego typu sprzęt przyda się zwłaszcza tam, gdzie klasyczny odkurzacz bez turboszczotki sobie nie poradzi. Pamiętajmy, że wszelkie tekstylia, z którymi zwierzę ma kontakt należy także regularnie trzepać. Mowa zwłaszcza o dywanach, ale także narzutach, kocach czy psim posłaniu. Jeżeli chcemy pozbyć się sierści z naszych ubrań, warto zaopatrzyć się w rolkę z taśmą samoprzylepną.

Zabiegi pielęgnacyjne

Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne wykonywane na naszych pupilach przyczynią się również do zmniejszenia ilości sierści w mieszkaniu. Do najważniejszych czynności należy regularne szczotkowanie. Należy zaznaczyć, że bardzo ważne jest w tym wypadku rodzaj szczotki. Najlepiej mieć kilka rodzajów dostosowanych do wielkości zwierzęcia oraz do rodzaju jego sierści. Niezbędny będzie furminator, usuwający martwy podszerstek i ograniczający ilość wypadającej sierści nawet o 90%. Przyda się także zgrzebło oraz tradycyjna szczotka. Dzięki regularnemu szczotkowaniu psa lub kota, dbamy przede wszystkim o zdrowie i kondycję sierści naszego zwierzęcia, ale także ograniczamy jej ilość w mieszkaniu do nieuniknionego minimum. Pamiętając jednocześnie o odpowiednim i częstym sprzątaniu, możemy uczynić ten problem niemal niezauważalnym.

Inne porady i inspiracje znajdziecie na tej stronie.
Podpis

Hanna007


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.