W poszukiwaniu dżemu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 611 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 330 | Data: 27.09.13 | 0 komentarzyKtóż z nas, kto mieszka w domku na wsi, nie posiada w piwnicy spiżarni? Im większa wieś, tym większa spiżarnia. Jeżeli do tego mieszkamy na wielkiej wsi, mamy wielką spiżarnię, a do tego dołączymy kiepskie oświetlenie tej spiżarni, to tragedia gotowa.


Ileż razy można zamiast dżemu truskawkowego wynosić porzeczkowy? W piwnicach zresztą nie mamy tylko dżemów, przetworów czy soków, ale również narzędzia, rzadziej używane rzeczy, kuwetę dla kota. Dobrze byłoby zatem ułatwić sobie codzienne poszukiwania przy użyciu dobrego oświetlenia.

Przeszukiwanie bowiem po omacku schowków czy garaży jest nie tylko długotrwałe – grozi nawet tym, że nie zauważymy, czy sięgamy po daleko postawione ogórki, czy też po ukrywającą się mysz. Wiesz, co mogłoby pomóc? Zainstalowanie wzdłuż półek meblowych specjalnych opraw z oświetleniem.

Podczas montażu należy zawsze i dokładnie przyjrzeć się instrukcji od producenta, który ostrzega nas, czy dany produkt może być przytwierdzony do materiałów łatwopalnych, czy też lepiej tego unikać. Włącznik dotykowy można jednocześnie przytwierdzić do klamek od mebli - dzięki temu światło włączy się za każdym razem, gdy będziemy otwierali szafkę z marynowanymi grzybkami. Każde takie urządzenie powinno być uszczelnione przy pomocy żywicy poliuretanowej.

Dzięki temu jest ono bezpieczne dla użytkowników, a sam montaż jest bardzo prosty i nie musimy nic modyfikować w naszej obecnej instalacji elektrycznej. Dalej się zastanawiasz, czy warto? Sam pomyśl – praktycznie cały czas korzystasz z piwnicy, to ona ułatwia Ci codzienne życie. Warto zatem zorganizować ją tak, by korzystanie z niej nie sprawiało Ci żadnych kłopotów oraz, byś nie bał się posłać na dół swoje dziecko.

Różnych rozwiązań, jeżeli chodzi o światło, jest od groma – nie musisz czuć na sobie żadnych ograniczeń. Mają one taką budowę, że nie musisz się też bać, że ledwo je zamontujesz to się zniszczą, wręcz przeciwnie – to bez nich dokonasz większego szeregu zniszczeń. Diody LED są na tyle oszczędne, że wielkich rachunków też mieć nie będziesz.

Szukasz inspiracji, zajrzyj także tutaj.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.