Zakup żyrandola - trudne wyzwanie.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 628 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 304 | Data: 04.09.14 | 0 komentarzyZakup żyrandola stanowi jeden z ostatnich akcentów w wystroju domu. Powinno się go wybierać, kiedy pomieszczenia są w pełni umeblowane, wyposażone w ozdobne dodatki, a na oknach wiszą zasłony czy żaluzje.


Zbyt wczesny wybór żyrandola może zaburzyć styl, w jakim staramy się urządzić dane wnętrze, a także bardzo ograniczyć możliwości jego aranżacji. Choć sklepy z oświetleniem kuszą pięknie wykonanymi, zdobionymi lampami, nie powinniśmy zbyt wcześnie im ulegać. Należy zawsze pamiętać, że łatwiej dobrać lampę do mebli, niż meble do lampy.

Zanim wyruszymy do sklepu, musimy poznać dokładną odległość od sufitu do stołu, podłogi, czy stojących na niej mebli. Żyrandol nie może ograniczać naszych ruchów, wymuszać schylania się, czy omijania go szerokim łukiem. Musi być ozdobą, która pięknie się komponuje z danym pomieszczeniem, odpowiada jego stylowi, a dodatkowo tworzy ciepły, domowy nastrój. Jego światło nie powinno nikogo razić, ani męczyć wzroku. Trzeba także dopilnować, by klosze były łatwe w czyszczeniu, czy usuwaniu zagubionych w nich owadów.

Zupełnie inne żyrandole wybieramy do naszego domu niż do biura, w którym pracujemy. W biurach najczęściej używane są lampy nowoczesne, które dają odpowiednio jasne światło nie męcząc przy tym naszego wzroku. Inne żyrandole wybieramy do wystroju kawiarni czy restauracji. W takich lokalach wymagane jest światło bardzo romantyczne.

Poszukiwania żyrandola możemy rozpocząć od sklepów internetowych, gdzie poznamy aktualne ceny oświetlenia, opinie o konkretnych produktach i zobaczymy aranżacje wnętrz z ich użyciem. Niemal wszystkie modele żyrandoli możemy kupić w sieci. Sklepy stacjonarne mają tę przewagę, że każdego artykułu możemy dotknąć, a także wypróbować. W sieci musimy polegać na zamieszczonych zdjęciach. Warto jednak pamiętać, że każdy towar możemy zwrócić do sklepu w określonym czasie, jeśli wyda nam się niezbyt atrakcyjny, czy też nie najlepiej wykonany.
Podpis

Żyrandole


Ocena: 5.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.