Zdrowy sen - wybór kołdry i poduszki

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 609 razy | Kategoria: Aranżacja i wyposażenie wnętrz | Ilość słów: 341 | Data: 13.12.12 | 0 komentarzyWszyscy wiemy, że sen przynosi nam zdrowie, jednak jego jakość zależy w dużej mierze od warunków panujących w naszej sypialni. Bardzo ważne jest regularne wietrzenie pomieszczenia, w którym śpimy oraz utrzymanie w nim odpowiedniej temperatury.


Nie bez powodu latem śpimy krócej, a nasz sen nie jest zbyt głęboki. Organizm najlepiej regeneruje się przy 18-20 stopniach Celsjusza, które podczas upalnego lata ciężko jest osiągnąć w naszych domach. Zimą z kolei jesteśmy narażeni na przesuszone ogrzewaniem centralnym powietrze, któremu można zaradzić jedynie poprzez używanie specjalnych nawilżaczy.

Każdy z nas ma też inne preferencje, jeśli chodzi o kołdry i poduszki. Jednym odpowiadają puchowe, ciepłe i ciężkie pierzyny, inni wybierają lekkie przykrycia z tworzyw syntetycznych. Poduszki również stanowią indywidualne rozwiązania. Część osób lubi spać z głową lekko uniesioną, a część szuka możliwości, które pozwolą na prawidłowe ułożenie podczas snu ich kręgosłupa. Coraz większą grupę stanowią alergicy, którzy nie mogą sobie pozwolić na naturalne wypełnienie kołder czy poduszek. Wybierają oni wyroby syntetyczne, które można prać w bardzo wysokiej temperaturze i pozbyć się uczulających roztoczy kurzu domowego, które upodobały sobie wilgotne środowisko panujące w naszym łóżku.

Większość z nas kupuje kołdry uniwersalne, całoroczne, ale na rynku dostępne są także kołdry przeznaczone na zimę czy lato. Ciekawym rozwiązaniem są kołdry podwójne – spięte z dwóch pojedynczych, które zimą grzeją podwójnie, a latem można je rozdzielić i traktować jako osobne.  

W sklepach, które zajmują się sprzedażą pościeli, dostępnych jest coraz więcej rozwiązań, które mają poprawić jakość naszego snu. Znajdziemy w nich zarówno kołdry i poduszki, jak i materace o odpowiedniej twardości. Każdy powinien dopasować sobie miejsce do spania tak, by jego sen był mocny i na tyle długi, żeby każdy ranek dawał mu nową energię do życia. Poranne bóle głowy, czy bóle kręgosłupa, a także wrażenie niewyspania będą świadczyć o złym urządzeniu sypialni oraz niewłaściwej kołdrze czy poduszce.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.