Biokominki

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 738 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 360 | Data: 29.09.14 | 0 komentarzyBardzo wielu z nas marzy o posiadaniu w swoim domu kominka. Niepowtarzalny klimat i ciepło żywego ognia są bardzo kuszące. Niestety nie we wszystkich wnętrzach możliwa jest instalacja tradycyjnego kominka czy kozy. Na szczęście istnieje rozwiązanie zastępcze. Możemy w miejsce tradycyjnego rozwiązania, postawić biokominek!


Urządzenia tego typu sprawiają, że nawet posiadacze mieszkań w wielopiętrowych budynkach mogą cieszyć się blaskiem ognia w domu. Ogromnym atutem biokominków jest fakt, że do jego instalacji nie potrzebujemy ani specjalnego projektu czy pozwolenia. Dlatego może to być ciekawym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie podłączenie tradycyjnego kominka nie jest możliwe.

Co to jest biokominek i jak działa?

W biokominku nie spalamy drewna czy innego materiału tego typu. Używamy do tego specjalnego rodzaju paliwa (bioetanol), które spala się praktycznie w 100%, dlatego nie wymaga on podłączenia do instalacji kominowej. W procesie spalania powstają jedynie nieznaczne ilości pary wodnej oraz dwutlenku węgla, dlatego zaleca się aby pomieszczenia z biokominkami były dobrze wentylowane lub przynajmniej często wietrzone.

Na biokominek składają się dwa zasadnicze elementy: palenisko oraz obudowa. W palenisku właśnie spala się biopaliwo. Obudowy tego rodzaju kominków mogą być praktycznie takie same jak w przypadku kominków tradycyjnych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które możemy np. powiesić na ścianie. Możemy się również zdecydować na model otwarty, w którym jedynie miejsce gdzie tli się płomień jest przesłonięte szybą.

Zalety biokominków

Przede wszystkim jest to niepowtarzalny element dekoracyjny. Producenci oferują naprawdę designerskie modele, które na pewno ozdobią wnętrze. Dodatkowo taki kominek może stanowić dodatkowy system grzewczy w pomieszczeniu. Jeśli do obudowy wykorzystamy elementy kumulujące ciepło, ogrzewanie może być bardziej efektywne. W przypadku tych urządzeń nie mamy również problemów z uciążliwym czyszczeniem. Nie ma tu popiołu, a szyba nie pokrywa się sadzą. Ponadto biokominki nie wysuszają powietrza ponieważ w trakcie spalania powstaje para wodna.

Biokominek może być rozwiązaniem wszędzie tam gdzie instalacja tradycyjnego kominka nie jest możliwa. Jeśli warunki naszego lokalu nie pozwalają nam na kominek, w którym palilibyśmy drewnem, nie musimy całkowicie rezygnować z blasku ognia w domu. Biokominek to świetny sposób na uzyskanie dodatkowego źródła ciepła oraz stworzenie niepowtarzalnego klimatu w mieszkaniu.

zajrzyj też tutaj: http://artelis.pl/artykuly/62177/Jesien---idealny-czas-na-odswiezenie-wnetrz

 
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.