Czy kobiety mogą konstruować budowle?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 592 razy | Kategoria: Budowa | Ilość słów: 321 | Data: 16.07.13 | 0 komentarzyOczywiście na studiach tego typu jest ogromna liczba kobiet, które swoją przyszłość wiążą z budowlanką. Nie jest to oczywiście praca fizyczna, ponieważ ze względów fizjologicznych, kobiety raczej nie poradzą sobie na budowie.


Mogą jednak konstruować i planować. To bardzo ważne i odpowiedzialne zajecie, ale coraz więcej pań chce mu podołać. Na pewno jest to możliwe, gdyż dziewczyny na studiach tego typu są bardzo sumienne i obowiązkowe, a takie wartości są bardzo pożądane w pracy budowlanej. Trzeba być bardzo odpowiedzialnym, ponieważ konstruuje się czasami bardzo wysokie i trudne budowle, które później ktoś będzie budował.

Czy kobieta na budowie będzie się dobrze czuła?

Jeśli kobieta jest konstruktorem lub kontrolerem budowlanym, to jak najbardziej będzie musiała odwiedzać plac budowy, aby sprawdzać i doglądać wszystko osobiście. Jest to związane z tym, że ludzie nie zawsze potrafią pracować na budowie, kiedy nikt nad nimi nie stoi, kiedy nikt ich nie pilnuje.

Wtedy jak najbardziej pani konstruktor powinna się pojawić na placu budowy i wtedy już wszystko doglądać osobiście. Zazwyczaj jest to służbowy wyjazd budowlany, dlatego każdy człowiek jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu bez względu na to czy jest kobietą czy mężczyzną.

Czy jest wiele kobiet budowlańców?

Oczywiście istnieją panie, które budują obiekty i pracują fizycznie, ale są to naprawdę wyjątki i nie można powiedzieć, że jest ich sporo. Najpewniej takie kobiety na budowie nie znalazły się przypadkiem, ponieważ tak ciężka praca fizyczna jest przeznaczona tylko dla wybranych ludzi.

Nie ma nawet w szkołach budowlanych wiele dziewczyn chcących uczestniczyć w zajęciach, dlatego można wnioskować, że plac czy też teren budowy jest zarezerwowany dla mężczyzn. Przede wszystkim to oni pracują na budowie i raczej się to nie zmieni. Oczywiście panie prowadzą dźwigi, kierują koparkami, ponieważ jest to zajęcie już nie tak bardzo ciężkie, a płeć nie ma tutaj już tak ogromnego znaczenia. Warto o tym wiedzieć i o tym pamiętać w przyszłości.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.