Dom i ogrodzenie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 651 razy | Kategoria: Budowa | Ilość słów: 299 | Data: 05.11.13 | 0 komentarzyOgrodzenie budynku to ważny element projektu, który pozwala zamknąć posesję, zaznaczyć jej odrębność i samodzielność. Dodatkowo umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom domu.


Kiedy myślimy o domu, zazwyczaj widzimy piękny budynek otoczony zielenią, posiadający ogrodzenie wpisujące się harmonijnie w otoczenie oraz pasujące do charakteru budynku. W naszej szerokości geograficznej nie wyobrażamy sobie domu bez ogrodzenia, które spełniałoby rolę zabezpieczenia posesji i domu przed intruzami zewnątrz.

 

Na szczęście na rynku jest bardzo wielu producentów oferujących szeroki zakres ogrodzeń różnego typu. Są to między innymi ogrodzenia z metalu, aluminium, drewna, plastiku, ogrodzenia kute, kamienne, murowane. Wybór jest więc ogromny i każdy może dobrać rozwiązanie, które najlepiej mu spasuje. Ci, którym nie brakuje kreatywności, chętnie łączą różne pomysły, na przykład kute przęsła i murowane słupki.

 

Ważne jest, aby ogrodzenie ładnie współgrało z otoczeniem i samym domem. Chodzi przede wszystkim o styl dominujący a konkretnym miejscu. Jeśli stawiamy dom w górskiej miejscowości, i wszystkie domy wokół są drewniane i mają drewniane ogrodzenia, nowoczesny dom z aluminiowym ogrodzeniem raczej zepsuje widok. Istotne jest także, aby ogrodzenie nie przytłoczyło budynku, nie było zbyt masywne w stosunku do bryły domu.

 

Oczywiście w dzisiejszych czasach warto także pomyśleć o dodatkowych systemach zabezpieczeń, które są sprzężone z ogrodzeniem, jak np. nowoczesne zamki, videodomofon, kamery monitoringu itp.

 

W lokalizacjach bardziej odludnych, wiejskich, podgórskich można pokusić się o bardzo oryginalne rozwiązanie, czyli naturalne ogrodzenie roślinne. Może ono być żywopłotowe lub z drzewek iglastych, cisów itp. Taka naturalna bariera oczywiście nie zapewni nam bezpieczeństwa przed intruzami, ale za to będzie się pięknie prezentowała i nie będzie przeszkodą dla migracji małych zwierząt.
Podpis

Super Ogrodzenia - Konfigurato ogrodzeń aluminiowych


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.