Jak kupić dobrą pilarkę łańcuchową?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 631 razy | Kategoria: Budowa | Ilość słów: 334 | Data: 14.02.13 | 1 komentarzyDo dziś dnia wiele osób w domach ogrzewa je drewnem, które jest spalane w kominkach. Do wygodnego cięcia takiego drewna potrzebna jest pilarka, dzięki której będzie można je bezproblemowo i szybko pociąć na kawałki.


Najpopularniejsze są pilarki spalinowe, jednakże mają one szereg wad. Przede wszystkim wymagają one dolewania paliwa i oleju, co oczywiście kosztuje. Za to są niezależne od źródeł zasilania. Poza tym są one niestety drogie. Dlatego też coraz więcej osób interesują pilarki łańcuchowe elektryczne.

Urządzenia te są o wiele tańsze. Można je bez problemu kupić w szeregu specjalistycznych sklepów albo w marketach. Pilarki elektryczne są lżejsze i łatwiejsze w obsłudze. Z drugiej strony mają one nieco mniejszą moc niż spalinowe, ale tak naprawdę do cięcia drewna, które będzie niezbędne do kominka, w zupełności wystarczy pilarka elektryczna. Przy kupowaniu trzeba zwrócić uwagę na to, jaką urządzenie ma moc. Od tego bowiem będzie zależało, czy będzie się ono nadawać do cięcia twardego drewna i czy cięcie będzie przebiegać łatwo, czy też będzie się trzeba namęczyć. Słaby silnik będzie powodował także szybkie zużywanie się łańcucha w urządzeniu. Poza tym w tego typu pilarkach, tak samo jak w spalinowych, trzeba pamiętać o tym, żeby ostrzyć łańcuch. W przeciwnym razie będzie on się bardzo szybko zużywał i praca przy jego użyciu będzie bardzo ciężka.


Pilarki łańcuchowe elektryczne wymagają, tak samo jak spalinowe, zastosowania się do najwyższych standardów bezpieczeństwa. W czasie pracy nimi trzeba uważać, aby nie pokaleczyć się ostrzem. Trzeba pamiętać także o noszeniu ochronnego kasku na głowie (pilarka, kiedy natrafi na gwóźdź, może niebezpiecznie odbić w górę) i okularów ochronnych, które zapobiegną dostawaniu się do oczu wiórów i innych odpadów, powstających podczas cięcia. Trzeba pamiętać także o tym, że do pilarki trzeba dolewać oleju, który ma za zadanie smarowanie łańcucha tnącego i jego prowadnic. W przeciwnym razie dojdzie do zatarcia i nienaprawialnego uszkodzenia pilarki.Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.