Jak odpowiednio sklasyfikować cegły?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 609 razy | Kategoria: Budowa | Ilość słów: 343 | Data: 27.02.13 | 0 komentarzyCegły to nadal materiał budowlany numer jeden w Polsce. Wiele osób woli budować z drewna, pustaków albo z nowocześniejszych materiałów. Jednakże cegły są w Polsce materiałem najpopularniejszym.


Dzieje się tak dlatego, że są trwałe a do tego niemalże każdy murarz jest w stanie z nich budować. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne. Te cegły cieszą się zdecydowanie największą popularnością.

Istnieje wiele rodzajów cegieł ceramicznych. Warto je znać, aby idealnie dobrać je do swoich potrzeb w przypadku budowania domu albo innego pomieszczenia, na przykład garażu. Cegły ceramiczne a raczej ich poszczególne rodzaje, dzielą się na szereg różnego rodzaju modeli. Najpopularniejsze są cegły zwykłe pełne i to one właśnie są najczęściej używane przez lokalne firmy budowlane. Cegły takie mają ustalone wymiary do których stosują się niemal wszyscy producenci. Te wymiary to sześć i pół razy dwanaście razy dwadzieścia pięć centymetrów. Drugą bardzo popularną cegłą z tego gatunku jest cegła dziurawka. To również niezwykle popularny produkt. Cegła ta, jak sama nazwa mówi, ma w środku kilka otworów. Tu stosuje się takie same wymiary jak w przypadku poprzednich cegieł sześć i pół na dwanaście na dwadzieścia pięć centymetrów.

Popularne wśród budowlańców są także cegły sitówki. To kolejny rodzaj cegieł z szeregiem otworków (od sześćdziesięciu do stu) w korpusie cegły. Te cegły mają takie same wymiary jak pozostałe wymienione wcześniej, za wyjątkiem wysokości. Może ona mieć tradycyjnie sześć i pół centymetra, ale może też mieć i dziesięć i dwie dziesiąte centymetra albo czternaście centymetrów wysokości.

Popularna jest także cegła kratówka. Ta ma z kolei w swoim korpusie otwory o kształcie rombów. Tutaj także są różne rozmiary przy czym zmienia się tylko wysokość w stosunku do rozmiarów innych cegieł. W przypadku kratówek wysokość ta może wynosić tradycyjne sześć i pół centymetra, ale może także mieć czternaście centymetrów, osiemnaście i osiem dziesiątych milimetra oraz dwadzieścia dwa centymetry.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.