Styropian w budownictwie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 613 razy | Kategoria: Budowa | Ilość słów: 306 | Data: 04.09.14 | 0 komentarzySpieniony polistyren, powszechnie znany jako styropian, jest obecnie niezwykle popularny w budownictwie, przemyśle, handlu i usługach. Jego wykorzystanie jest tak wszechstronne, że ciężko byłoby się bez niego obejść.


Gęstość styropianu jest uzależniona od stopnia spienienia, co warunkuje też konkretne zastosowanie, jego cenę i właściwości. Jak wiadomo służy głównie jako materiał termoizolacyjny, dzięki czemu znajduje zastosowanie w ociepleniach budynków, produkowane są z niego też kubki termiczne i pojemniki na żywność, które długo utrzymują wewnątrz określoną temperaturę.

Odpowiednia grubość styropianu położonego na ściany budynku pozwala na znaczne oszczędności w zużyciu paliw do ogrzewania domu. Dzięki temu, że nie nasiąka wodą, stale utrzymuje suche podłoże, co zapobiega zawilgoceniu ścian. Wiele osób decyduje się na ten sposób ocieplenia domu, ze względu na dość niski koszt wykonania. Nawet wysokiej jakości styropian nie będzie stanowił zbyt dużego wydatku, a wydane pieniądze w sezonie grzewczym szybko się zwrócą. Ponieważ jest bardzo trwały, więc prawidłowo wykonane ocieplenie będzie z powodzeniem służyło nawet kilkadziesiąt lat.

Styropian w dziedzinie ociepleń oraz izolacji termicznej budynków od wielu lat konkuruje z wełną mineralną, która ma również swoje atuty i zastosowania.

Wybierając styropian do naszego domu, powinniśmy opierać się na znanych i cenionych markach. Należy zwrócić uwagę na stosowne certyfikaty oraz rekomendacje techniczne. Dobry styropian będzie gwarantował odpowiednią jakość. Nałożona na niego specjalna siatka oraz tynk zabezpieczą dodatkowo do przed śniegiem, deszczem i wilgocią. Całość będzie na tyle lekka, że nie wpłynie na konstrukcję budynku. Oprócz samego produktu dobrej jakości, trzeba też zatrudnić profesjonalną ekipę remontowo-budowlaną, która go nie zmarnuje, i wykona wszystkie prace z największą starannością i znajomością sztuki budowlanej. Niejednokrotnie bowiem widzi się nieudolnie wykonane ocieplenia i izolacje budynków, które skutkują poważnymi konsekwencjami.
Podpis

Izolacja termiczna


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.